Powiat lubaczowski: Policjanci rozpoczynają akcję „Boże Ciało”

0

Od dzisiaj (25.05) do niedzieli (29.05) potrwa policyjna akcja pod kryptonimem „Boże Ciało 2016”. Jej głównym celem jest troska o bezpieczeństwo podróżujących drogami regionu.

Fot. KPP Lubaczów, arch.
Fot. KPP Lubaczów, arch.

Jednym z zadań policjantów będzie ułatwienie ruchu pojazdów na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby funkcjonariusze wyznaczą objazdy, poinformują kierowców o ewentualnych utrudnieniach, a gdy trzeba będzie, ręcznie pokierują ruchem. Policjanci radzą, by wybierając się w dłuższą drogę sprawdzić, czy trasy nie skomplikują np. prace remontowe.

Funkcjonariusze będą stanowczo interweniować wobec kierujących, którzy popełnią wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków. Ze zdecydowaną reakcją spotkają się przypadki nieprawidłowego wyprzedzania poruszającej się wolniej kolumny pojazdów, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, czy nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. Wzmożone kontrole dotyczyć będą również stanu trzeźwości kierujących.

Policjanci przypominają także o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, w dniach: 25 maja od godziny 18.00 do godziny 22.00 i 26 maja od godziny 8.00 do godziny 22.00.

elubaczow.com, KWP Rzeszów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here