„Dwójka” przyłącza się do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

0

W dniach 29 maja – 5 czerwca odbędzie się XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie uskrzydla”. Z tej okazji od 31 maja do 1 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaczowie zorganizowany zostanie Piknik „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Projekt rozpocznie się we wtorek o godz. 16:00 „Zabawą w teatr”. Następnie odbędzie się spotkanie z instruktorem teatralnym Grażyną Bielec, a po nim zostanie wystawione przedstawienie pt. „Bajkowy las” w wykonaniu Teatru Młodego Aktora działającego przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie. Wtorkowe obchody zakończą się rodzinnymi rysowankami-malowankami pn. „Postacie z bajek i baśni”.

Z kolei środa rozpocznie się o godz. 16:00 „Czytaniem na trawie”. Bajki będą głośno czytać przedstawiciele władz samorządowych, Rady Rodziców, służb mundurowych, nauczyciele i rodzice. Warto uważnie słuchać lektur, bo o godz. 17:30 rozpocznie się Rodzinny Quiz Wiedzy o postaciach z baśni H.Ch. Andersena. Ponadto będzie można wymienić się książkami, a wszystko dzięki inicjatywie „Książka szuka domu”. O godz. 18:00 odbędzie się bal kostiumowy. Opłaca się dobrze przygotować przebranie, bo podczas zabawy wybrana zostanie osoba z najładniejszym strojem bajkowym.

W czasie imprezy odbędą się również zabawy integracyjne na boisku i loteria fantowa.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here