25 lat Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

0

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej świętował we wtorek (17.05) jubileusz 25-lecia swojej działalności. Uroczystości odbyły się w Kalwarii Pacławskiej i Przemyślu.

Fot. bieszczadzki.strazgraniczna.pl
Fot. bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Podczas uroczystej eucharystii, która zainaugurowała obchody arcybiskup Józef Michalik poświęcił szklaną szatę, którą dla obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej ufundowali funkcjonariusze i pracownicy Bieszczadzkiego Oddziału SG. W trakcie mszy nastąpił także akt zawierzenia formacji. Kolejny etap uroczystości miał miejsce na Rynku w Przemyślu. Tam odbył się uroczysty apel. Uroczystość uświetniła defilada w wykonaniu kompanii honorowych zaprzyjaźnionych służb i Kompanii Reprezentacyjnej SG z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej SG.

Z okazji Święta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w korpusie oficerów awansowało łącznie 30 funkcjonariuszy, w korpusie chorążych 60 oraz 77 w korpusie podoficerów. Funkcjonariusz otrzymali także medale i odznaczenia.

W obchodach uczestniczyli m.in.: Sekretarz Stanu MSWiA Jakub Skiba, Komendant Główny Straży Granicznej ppłk SG Marek Łapiński, jego zastępca płk SG Tomasz Praga, podkarpaccy parlamentarzyści, Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart, a także służba dyplomatyczna, samorządowcy, przedstawiciele wyższych uczelni i szkół z rejonu Podkarpacia, jak również funkcjonariusze, pracownicy Bieszczadzkiego Oddziału SG i mieszkańcy Przemyśla.

W powiecie lubaczowskim BiOSG ma dwie placówki – w Placówka w Horyńcu-Zdroju i Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie Drogowe Przejście Graniczne w Budomierzu.

elubaczow.com, BiOSG, podkarpackie.pl

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here