Pierwsza hala Waimea Logistic Park Korczowa już otwarta

0

W czwartek (12.05) oficjalnie otwarto pierwszą halę w ramach inwestycji Waimea Logistic Park Korczowa. Cały projekt ma być logistyczną bramą na rynki wschodnie dla firm z całej Europy.

Fot. Waimea Logistic Park
Fot. Waimea Logistic Park Korczowa

Uroczyste otwarcie pierwszej hali odbyło się w czwartek (12.05) z udziałem inwestora oraz przedstawicieli władz lokalnych. Obiekt zrealizowany w ramach grupy Waiema Holding S.A. ma powierzchnię 7 200 mkw.

– Dzisiaj oddajemy drugi obiekt logistyczny zrealizowany w ramach grupy. Projekt Waimea Logistic Park Korczowa to logistyczna brama na Wschód, dedykowany jest w szczególności do tych firm, które przed dostarczeniem towarów na Ukrainę czy inne rynki wschodnie będą chciały magazynować, konfekcjonować, czy skorzystać z dostępnych usług logistycznych jeszcze na terenie Unii Europejskiej. (…) Nasza podkarpacka inwestycja to najlepszy dowód, jak dynamicznie rozwija się polska branża logistyczna i jakie ma przed sobą wyjątkowo dobre perspektywy. Lokalizacja inwestycji przy autostradzie A4, na trasie głównego europejskiego korytarza tranzytowego relacji wschód-zachód wykreuje zwiększone zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe w tym regionie – podkreślał na uroczystości otwarcia Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding S.A.

W ramach kompleksu Waimea Logistic Park Korczowa o łącznej powierzchni 50 000 mkw. powstaną łącznie trzy hale z możliwością produkcji i wykorzystania szeroko rozumianych usług logistycznych, z powierzchnią biurową i socjalną. Przestrzenie logistyczne, produkcyjne i usługowe będą generować nowe miejsca pracy, docelowo na ternie całego kompleksu będzie mogło powstać ponad 2 000 takich miejsc. Zatrudnienie będą mogły znaleźć osoby w różnych sektorach, w szczególności w zakresie magazynowania przesyłek, konfekcjonowania towarów, na liniach produkcyjnych lub montażowych, w usługach, gastronomii, w obsłudze serwisowej samochodów dostawczych.

Waimea Logistic Park Korczowa docelowo będzie oferować całodobową obsługę dla TIR-ów oraz zaplecze socjalne dla kierowców wraz z kantyną. Łączna wartość inwestycji Waimea Logistic Park Korczowa wynosi 110 mln zł, wartość pierwszego etapu wyniesie 26 mln złotych.

Generalny wykonawcą inwestycji jest firma Trasko-Inwest. Cushman & Wakefield wiodąca na świecie firma świadcząca usługi na rynku nieruchomości komercyjnych, która będzie zarządzać obiektem.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here