Przegląd Pieśni Maryjnej w Łukawcu – relacja i zdjęcia

0

Pod hasłem „Z pieśnią na ustach do serca Matki” w niedzielę (08.05) w kościele NMP Królowej Polski w Łukawcu odbył się kolejny Przegląd Pieśni Maryjnej. W tegorocznym Przeglądzie wzięło udział 17 uczestników – w tym soliści i zespoły z różnych zakątków diecezji zamojsko–lubaczowskiej i przemyskiej – informuje na swojej stronie gmina Wielkie Oczy.

Fot. wielkieoczy.pl
Fot. wielkieoczy.pl

Przegląd, jak co roku rozpoczął się od Mszy świętej, po której wszystkich gości, uczestników i publiczność przywitał ks. proboszcz Janusz Sokołowski. Wśród tych pierwszych byli m.in.: Poseł na Sejm RP Mieczysław Kasprzak, Starosta Lubaczowski Józef Michalik, Wójt Gminy Wielkie Oczy Tomasz Lorenc, Dyrektor Zakładu Obsługi Przejść Granicznych w Korczowej Mariusz Janeczko, Dyrektor Katolickiego Radia Zamość ks. Krystian Bordzań, Dyrektor ZSP w Łukawcu Dariusz Bogusz i Wicedyrektor Jadwiga Chamiec-Jakieła, a także radni i sołtysi z gminy Wielkie Oczy.

Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem Przeglądu był śp. ks. Robert Cencora – wikary z Łukawca. Od tego czasu zmieniła się m.in. formuła występów. Zrezygnowano z oceny uczestników, dzięki czemu już od kilku lat nagradzani są wszyscy występujący. Idea pozostała jednak taka sama. Głównym celem Przeglądu jest bowiem prezentacja dorobku artystycznego i umiejętności solistów i zespołów, promocja pieśni maryjnej, a także ożywienie religijnego ruchu artystycznego.

Wśród tegorocznych przeglądowych nowinek znalazł się m.in. repertuar, który wykonywali jego uczestnicy. Obok dwóch pieśni maryjnych pojawiła się także dowolna piosenka religijna. Wszystko po to by nieco urozmaicić i uatrakcyjnić tą wieloletnią już imprezę przy jednoczesnym zachowaniu głównego celu przeglądu – śpiewu na chwałę Matce Bożej.

Na zakończenie tuż przed Apelem Jasnogórskim wystąpił zespół Horynieckie Aniołki.

Organizatorem Przeglądu była parafia pw. Objawienia Pańskiego w Łukawcu przy wsparciu Wójta Gminy Wielkie Oczy, Starosty Lubaczowskiego, ZSP w Łukawcu, Sołtysa Łukawca, Rady Rodziców ZSP w Łukawcu i strażaków z OSP Łukawiec.

Galeria zdjęć, fot. wielkieoczy.pl.

Zobacz także relację filmową.

elubaczow.com, wielkieoczy.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here