Pływacy z Lubaczowa z sukcesami na Maratonie z okazji Dnia Flagi RP

1

Czterech zawodników z Lubaczowa wzięło udział w Maratonie Pływackim z okazji Dnia Flagi RP, który odbył się 2 maja w Przemyślu. Wszyscy znaleźli się w szóstce najlepszych zawodników klasyfikacji generalnej.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Maraton, którego organizatorem było Stowarzyszenie „ORKA” Przemyśl oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego odbył się na pływalni Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w poniedziałek 2 maja. W ramach rywalizacji każdy z zawodników pływał przez 60 minut, a wygrał ten, który pokonał w tym czasie najdłuższy dystans. Rywalizacja odbywała się w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, a także z podziałem na kategorie wiekowe, również damskie i męskie. W zawodach uczestniczyło czterech zawodników z Lubaczowa, którzy znaleźli się w szóstce najlepszych zawodników klasyfikacji generalnej i zajęli czołowe lokaty w swoich kategoriach wiekowych.

Wyniki zawodników z Lubaczowa:
Jakub Wójciak: 4150 m, II miejsce w klasyfikacji generalnej, I miejsce w kategorii M5,
Hubert Gorycki: 3900 m, III miejsce w klasyfikacji generalnej, I miejsce w kategorii M4,
Jakub Gorycki: 3750 m, IV miejsce w klasyfikacji generalnej, II miejsce w kategorii M4,
Łukasz Malinowski: 3150, VI miejsce w klasyfikacji generalnej, II miejsce w kategorii M5.

Jakub Gorycki i Hubert Gorycki reprezentowali Klub Pływacki „Delfin” Horyniec-Zdrój, a Jakub Wójciak i Łukasz Malinowski startowali jako zawodnicy niezrzeszeni.

Celem imprezy była popularyzacja pływania, jako dyscypliny sportu mającej wpływ na prawidłowy rozwój człowieka, jego kondycję i samopoczucie oraz uczczenie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Zobacz także

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here