Kickboxing: Łukasz Flis i Maciej Ważny na WAKO – Polish Open

2

Lubaczowscy kickboxerzy Łukasz Flis i Maciej Ważny dobrze zaprezentowali się w miniony weekend w zawodach Pucharu Europy WAKO – Polish Open, które rozegrano w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Fot. KSW Sokół Jarosław
Fot. Maciej Ważny (pierwszy z lewej) i Łukasz Flis (piąty z lewej) z kadrą KSW Sokół Jarosław.

Turniej zgromadził 405 zawodników z 7 państw, którzy rywalizowali w 5 grupach wiekowych i 4 formułach walki. Podkarpacie reprezentowane było przez Sokół Jarosław, Game Over Lubaczów oraz Rzeszowski Klub Sportów Walki.

W składzie Sokoła znalazł się m.in. lubaczowianin Łukasz Flis (kat. – 86 kg, senior), który po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił na ring. „Roman” wrócił do rywalizacji bardzo udanie, bo walcząc w dwóch ringowych formułach (full contact i low kick) nie pozostawił rywalom żadnych szans, wygrywając wszystkie pojedynki przez nokaut. W finale formuły full contact pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Piotra Kowalskiego z Victorii Szydłowiec. Z kolei w finale formuły low kick Łukasz skrzyżował rękawice z Bartłomiejem Wydrą z Alien Kick Łódź. To starcie zakończyło się około minuty pierwszej rundy, efektownym lewym sierpowym Łukasza.

– Roczna przerwa Łukasza nie wpłynęła znacząco na jego potencjał, aby jednak z sukcesem rywalizować na najwyższym poziomie mu on jeszcze wiele pracować – mówi Jacek Bronowski, trener KSW Sokół Jarosław.

W zawodach rywalizował również Maciej Ważny, podopieczny Mateusza i Tobiasza Kubiszynów z klubu Kickboxing Game Over Lubaczów. Młody zawodnik w formule low kick zanotował bardzo dobry występ. W pierwszej walce wygrał przez KO, a finał przegrał na punkty z utytułowanym i bardziej doświadczonym reprezentantem Polskiej Kadry Narodowej – Krzysztofem Gierą.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here