Mirosław Karapyta będzie sądzony w Rzeszowie?

0

Sprawa byłego marszałka podkarpackiego Mirosława Karapyty i pięciu innych oskarżonych została wyłączona do odrębnego rozpoznania. Ma być przeniesiona do sądu w Rzeszowie.

Fot. www.przemysl.so.gov.pl
Fot. www.przemysl.so.gov.pl

Lubelska Prokuratura Apelacyjna przedstawiła M. Karapycie 16 zarzutów, w tym przyjmowania łapówek. Oprócz niego, jest jeszcze ośmiu oskarżonych. W piątek przed Sądem Okręgowym w Przemyślu odbyło się pierwsze posiedzenie w tej sprawie. Obrońca jednego z oskarżonych wniósł, aby wyłączyć do odrębnego rozpoznania sprawy siedmiu oskarżonych i przekazać do Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

Przemyski sąd częściowo uwzględnił wniosek i wyłączył do osobnego rozpoznania sprawy Mirosława Karapyty, Roberta M., Jerzego W., Jana B., Henryka S. i Marzeny M. Sąd uznał się niewłaściwym rzeczowo i sprawy tych oskarżonych przekazał do rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Rzeszowie. Nie uwzględnił wniosku wobec Eugeniusza Z. Jego sprawa, a także oskarżonych Zbigniewa S. i Stanisława T. ma być rozpatrywana przez przemyski sąd. Od decyzji o przeniesieniu sprawy strony mogą się odwołać.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here