Kickboxing: Mateusz Kubiszyn najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski

0

Lubaczowski kickboxer Mateusz Kubiszyn reprezentujący barwy Klubu Sportów Walki Sokół Jarosław obronił tytuł mistrzowski i został wybrany najlepszym kickboxerem zakończonych w niedzielę (17.04) w Piotrkowie Trybunalskim mistrzostw Polski w formule full contact.

Mateusz Kubiszyn, który bronił mistrzowskiego tytułu w kat. – 86 kg, najpierw w pierwszej walce pokonał zawodnika KT Legia Warszawa Przemysława Ziemnickiego jednogłośnie na punkty 3:0, a w finałowym starciu wygrał przez nokaut w trzeciej rundzie z Szymonem Wąsem (Najemnik Gliwice). Oprócz obrony mistrzowskiego tytułu, Kubiszyna wybrano najlepszym zawodnikiem całego turnieju.

Na zawodach takiej rangi po raz pierwszy zaprezentowali się także wychowankowie Kubiszyna, trenujący na co dzień w klubie Kickboxing Game Over Cycles Lubaczów. W kategorii junior młodszy – 67 kg drugie miejsce zajął Jan Ważny, a trzecie jego brat Maciej. Trzecie miejsce w kat. – 63,5 kg junior starszyzajął Przemysław Zygarlicki.

Na ringu w Piotrkowie rywalizowało 203 zawodników i zawodniczek z 58 klubów.

Wyjazd zawodników do Piotrkowa był możliwy dzięki wsparciu Banku Spółdzielczego w Lubaczowie i firmy Game Over Cycles.

Mateusz Kubiszyn obronił mistrzowski tytuł.