Uciekinierzy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego postawili służby na nogi

0

W nocy z niedzieli na poniedziałek (11.04) około godziny czwartej rano, funkcjonariusze Służby Celnej przekazali Straży Granicznej informację, że w okolicy miejscowości Lipina (gm. Oleszyce), w przydrożnych zakrzyczeniach ukrywa się trzech młodych mężczyzn. Wysłany na miejsce patrol SG zastał tam już jedynie porzucone plecaki z ubraniami.

Fot. strazgraniczna.pl
Fot. strazgraniczna.pl

Służby graniczne podejrzewały, że porzucony ekwipunek może należeć do nielegalnych migrantów, stąd natychmiast w rejon zdarzenia został skierowany patrol mobilny wraz z psem tropiącym. W tym samym czasie, aby zabezpieczyć drogi odejścia do sąsiednich miejscowości uruchomiono też kolejne patrole SG z placówek w Korczowej i Lubaczowie.

Już po kilkunastu minutach funkcjonariusze SG z Lubaczowa zatrzymali zbiegów. Uciekinierami okazali się trzej nastolatkowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie. W trakcie wyjaśnień przyznali także, że „na gigancie” jest jeszcze jeden z kolegów. Jego także odnaleziono na przystanku autobusowym kilkanaście kilometrów od miejsca zatrzymania kolegów.

Wszyscy małoletni trafili z powrotem do placówki w Lubaczowie.

elubaczow.com, BOSG


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here