Wicepremier Mateusz Morawiecki na Podkarpaciu

0

Wspieranie Podkarpacia zapowiada minister rozwoju wicepremier Mateusz Morawiecki. W środę (06.04) przebywał w naszym regionie by spotkać się z przedsiębiorcami, zaprezentować założenia rządowego „Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” i wziąć udział w otwarciu Centrum Badawczo-Rozwojowego Pratt&Whitney.

Fot. Biuro prasowe UMWP
Fot. Biuro prasowe UMWP

Przed południem wicepremier spotkał się z członkami Podkarpackiego Klubu Biznesu. W debacie uczestniczyli marszałek Władysław Ortyl i wojewoda Ewa Leniart. Następnie wicepremier odwiedził Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce.

Z kolei przedstawiciele środowiska gospodarczego regionu, przedsiębiorcy, posłowie, członkowie zarządu, radni województwa wzięli udział w spotkaniu z wicepremierem Morawickim w urzędzie marszałkowskim. Jego głównym celem była prezentacja założeń Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, który w lutym tego roku przyjął rząd RP.

– Plan jest odpowiedzią na wyzwania, które w tej chwili stoją przed Polską. Zawiera diagnozę sytuacji, ukierunkowuje działania rządu RP na najbliższe lata i proponuje konkretne rozwiązania, dzięki którym Polska wyjdzie z pięciu pułapek rozwojowych, wśród których są zarówno pułapka demograficzna, przeciętnego produktu, jak zależnego rozwoju. (…) Jego główne filary to reindustrializacja, rozwój firm, zwłaszcza firm innowacyjnych, kapitał dla rozwoju poprzez zwiększenie poziomu inwestycji, zachęcenie Polaków do budowania kapitału na przyszłość, kolejne filary to ekspansja zagraniczna oraz zrównoważony rozwój społeczny i regionalny całego kraju – mówił do przedsiębiorców w Rzeszowie wicepremier Morawiecki.

Później wicepremier Morawiecki był gościem honorowym otwarcia Centrum Badawczo-Rozwojowego Napędów Lotniczych przy Pratt & Whitney Rzeszów S.A. Centrum zostało dofinansowane ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Wyposażone w nowoczesny sprzęt i urządzenia naukowo-badawcze centrum służyć ma potrzebom biura konstrukcyjno-technologicznego firmy. Wartość zrealizowanego projektu to ponad 213 mln złotych, z czego dofinasowane unijne to ponad 80 mln zł.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here