Niebawem giełdy ogrodnicze w Baszni Dolnej i Lubaczowie

0

Pierwsze tygodnie wiosny to czas gdy przyroda budzi się do życia, a na podwórkach i w ogródkach rozpoczynają się intensywne prace pielęgnacyjne i nasadzenia. Wychodząc na przeciw tej aktywności, samorząd gminy Lubaczów organizuje „Wiosenną Giełdę Ogrodniczo-Zielarską”, a miasto Lubaczów „Majową Giełdę Ogrodniczą”.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Pierwszą okazją do zapoznania się z ofertą informacyjno-instruktażową oraz możliwością zakupu sadzonek, nasion, ziół i innych niezbędnych materiałów będzie „Wiosenna Giełda Ogrodniczo-Zielarska” połączoną z wystawą drobnego inwentarza hodowlanego, którą w niedzielę 24 kwietnia na terenie Kresowej Osady w Baszni Dolnej organizuje gmina Lubaczów i Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie. Motywem przewodnim imprezy będzie odwołanie się do natury w życiu codziennym tj. wykorzystanie ziół w żywieniu i medycynie naturalnej oraz zagospodarowanie ogrodu jako najbliższego źródła ziół i żywności.

W Baszni Dolnej pojawią się stoiska firmowe gospodarstw szkółkarskich i ogrodniczych, oferujące m.in. materiał szkółkarski owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, rośliny rabatowe, cebulowe, nasiona i rozsadę warzyw oraz producentów produktów pszczelich. Pojawią się również podmioty oferujące architekturę ogrodową, narzędzia, sprzęt do produkcji ogrodniczej, wyposażenie ogrodów i mieszkań, a także doradcy handlowi z branży nawozowej i paszowej. Giełda będzie także okazją do zapoznania się z aspektami zielarstwa i medycyny naturalnej. Prelekcje na temat zielarstwa, fitoterapii i medycyny naturalnej wygłoszą pracownicy PWSZ w Krośnie.

Organizatorzy zapraszają ponadto hodowców królików oraz drobiu ozdobnego na wystawę zwierząt, połączoną z oceną hodowlaną. Uzupełnieniem imprezy będą wystawy i kiermasz rzemiosła artystycznego, produktów tradycyjnych i regionalnych, stoiska z produktami przetwórstwa spożywczego, występy Zespołu Pieśni i Tańca „Sieteszanie”, Lubaczowskiej Kapeli Podwórkowej oraz plac zabaw dla najmłodszych uczestników. Z listą potwierdzonych już wystawców można zapoznać się na stronie kresowaosada.pl.

Szczegółowe informacje dla wystawców można uzyskać w Gminnym ośrodku Kultury w Lubaczowie (ul. Kard. Wyszyńskiego 25) pod nr tel. 16 6321461.

Kolejną okazją do wiosennych zakupów będzie „Majowa Giełda Ogrodnicza” organizowana przez Miasto Lubaczów, która odbędzie się w sobotę 7 maja Targowisku Miejskim „Mój Rynek” przy ulicy Handlowej.

Władze miejskie oddają bezpłatnie do dyspozycji wystawców 20 stoisk typu BOX (12,6 m2) oraz 36 blatów roboczych. W ofercie również 4 pomieszczenia o pow. 37 m2. Podczas giełdy zakupić będzie można m.in. narzędzia i akcesoria ogrodowe, szczepki drzew i krzewów oraz różnego rodzaju rośliny i nasiona.

Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu: +48 16 632 80 10, wew. 54.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here