Trwa budowa nowej siedziby Banku Spółdzielczego w Lubaczowie – zdjęcia

1

Trwa budowa nowej siedziby Banku Spółdzielczego w Lubaczowie. To największa inwestycja w ponad 100-letniej historii tej instytucji. Prowadząca budowę firma Rembud ze Strzyżowa prowadzi prace w imponująco szybkim tempie.

IMG_4259

Sprzyjająca pogoda sprawia, że postępy prac widać każdego dnia. Wykonawca przejął plac budowy w sierpniu 2015 roku, prace rozbiórkowe rozpoczęły się jesienią, a obecnie trwają już prace przy  konstrukcji dachu nowej siedziby. Budynek ma cztery kondygnacje: podziemną, w której będzie się znajdować zaplecze organizacyjno-techniczne, parter przeznaczony dla komfortowej i nowoczesnej obsługi klientów oraz dwie kondygnacje przeznaczone na pomieszczenia administracyjne oraz salę szkoleniowo-konferencyjną.

 

Na decyzję władz banku o budowie nowej siedziby wpłynęło wiele czynników, najważniejsze to: zły stan techniczny starego budynku, nieprzystosowanie do obsługi osób niepełnosprawnych, zbyt mała powierzchnia dostępna dla klientów i zupełny brak powierzchni biurowej. Początkowo planowano przebudowę i rozbudowę istniejącego budynku, jednak po wielu dyskusjach, konsultacjach i analizach stwierdzono, że tak pod względem ekonomicznym jak i praktycznym, lepszym rozwiązaniem będzie budowa nowej siedziby od podstaw.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here