Nielegalny hazard w Lubaczowie – oskarżeni nie przyznają się do winy

0

Wczoraj (23.03) przed Sądem Okręgowym w Przemyślu odbyła się kolejna rozprawa w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która zdaniem prokuratury zajmowała się urządzeniem nielegalnych gier hazardowych w Lubaczowie – informuje portal nowiny24.pl

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Nielegalne gry na automatach w centrum Lubaczowa ujawniono przy okazji zupełnie innej sprawy związanej z przemytem papierosów. Funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy się nią zajmowali zorientowali się, że osoby próbujące zająć się przemytem, prawdopodobnie są zamieszane w organizację nielegalnego hazardu w Lubaczowie. Chodziło o działalność z wykorzystywaniem automatów do tzw. gier o niskich wygranych. Śledztwo w tej sprawie było prowadzone pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. Wynikało z nigo, że automatów było pięć, były ustawione w wynajmowanych lokalach w Lubaczowie. Wstęp do nich był tylko dla zaufanych osób, była ochrona. Do tych spraw doszły również zarzuty dotyczące handlu narkotykami. Łącznie oskarżonych zostało 14 osób z Podkarpacia, Małopolski i Lubelszczyzny.

Pierwsza część oskarżonych składała wyjaśnienia w styczniu br., pozostali podczas wczorajszej rozprawy. Jeden z głównych oskarżonych, Krzysztof T., który w Lubaczowie pomagał prowadzić pizzerię, wczoraj przed sądem nie przyznał się do zarzutów handlu narkotykami oraz urządzania nielegalnego hazardu.

– Kupiłem w Krakowie ok. 100 gram marihuany, ale na własny użytek – tłumaczył przed sądem cytowany przez portal nowiny24.pl oskarżony Krzysztof T. Z tą ilością został zatrzymany przez Straż Graniczną. Dwóch innych oskarżonych przyznało się do posiadania niewielkich ilości narkotyków.

elubaczow.com, nowiny24.pl

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here