Paweł Hypiak finalistą Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

0

Uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Lubaczowie Paweł Hypiak został finalistą 57 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. To kolejny jego sukces w olimpiadach przedmiotowych.

Paweł Hypiak, fot. LO Lubaczów
Paweł Hypiak, fot. LO Lubaczów

W miniony weekend na Uniwersytecie Warszawskim odbył się finał 57. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, wpisanej na listę olimpiad przedmiotowych Ministerstwa Edukacji Narodowej. W rywalizacji wziął udział Paweł Hypiak z klasy II c lubaczowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, który uzyskał tytuł „finalisty”, a tym samym zwolnienie z egzaminu maturalnego z „Wiedzy o społeczeństwie”. Uczeń przygotowywany był pod kierunkiem nauczycielki Moniki Garbacz.

To nie pierwszy sukces Pawła w olimpiadach przedmiotowych. Jeszcze jako uczeń lubaczowskiego Gimnazjum nr 1 znalazł się wśród najlepszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym, a jako uczeń klasy pierwszej liceum, z finału VIII Olimpiady Tematycznej ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy’’ wrócił zdobywając wysokie, 8. miejsce.

elubaczow.com, LO Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here