PGB szuka rolników do współpracy i kontraktacji surowców do biogazowni w Gorajcu

1

Polska Grupa Biogazowa S.A., która zarządza nowo powstałą biogazownią w Gorajcu (gm. Cieszanów) szuka producentów rolnych i zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego, z którymi chce nawiązać długoterminową współpracę w zakresie odbioru i zakupu surowców. Spółka jest zainteresowana również wieloletnią dzierżawą gruntów rolnych w okolicy.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

W przesłanym do nas komunikacie PGB informuje, że jest zainteresowana kontraktacją: zielonki, kiszonki roślin energetycznych (kukurydzy, trawy, żyta i innych), nawozów naturalnych z hodowli zwierząt gospodarskich (gnojowicy, obornika, pomiotu kurzego), produktów ubocznych oraz pozostałości poprodukcyjnych z przetwórstwa rolno-spożywczego.

Grupa PGB jest dodatkowo zainteresowana wieloletnią dzierżawą gruntów rolnych w okolicy eksploatowanych biogazowni w Gorajcu.

– Oferujemy stałą, stabilną i długoletnią współpracę na dogodnych warunkach z możliwością podjęcia kontraktacji biomasy i dzierżawy gruntów od zaraz. Istnieje możliwość współpracy z naszą spółką także w zakresie pozyskania masy nawozowej do nawożenia pól uprawnych – czytamy w komunikacie PGB.

Osoby prywatne oraz podmioty gospodarcze zainteresowane podjęciem współpracy i uzyskaniem dalszych informacji uprzejmie mogą kontaktować się z Grzegorzem Jasikiem pod numerem tel.+ 48 22 548 49 23 lub +48 601 882 454 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: grzegorz.jasik@pgbiogaz.pl.

W biogazowni w Gorajcu w wyniku fermentacji beztlenowej substratów organicznych pochodzenia rolniczego produkowany jest biogaz wykorzystywany do produkcji energii elektrycznej oraz cieplnej. Biogazownia ma moc 1 MW, a planowana roczna produkcja energii elektrycznej to 8 300 MWh. Dodatkowo planuje się roczną produkcję energii cieplnej 31 600 GJ/rok.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here