Lubaczów: Młodzi pikietowali przeciw aborcji

1

Grupa młodych ludzi z Ruchu „Światło-Życie” i Fundacji „Pro – prawo do życia” zorganizowała w poniedziałek (14.03) pikietę antyaborcyjną. Na lubaczowskim Rynku można było zobaczyć m.in. banery z martwymi płodami ludzkimi.

Fot. foskal.pl
Fot. fosa.pl

 

– Aborcja to zabijanie nienarodzonych dzieci, należy zatrzymać ten proceder legalnego ludobójstwa. Jej przykładem jest sytuacja, jaka miała miejsce kilka dni temu w warszawskim szpitalu Świętej Rodziny, gdzie zabito dziecko po nieudanej aborcji. Nie chcemy, aby dochodziło do takich sytuacji i aby ci, którzy zabijają dzieci, pozostali bezkarni – czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji przez Fundację Pro – prawo do życia.

W ramach akcji prowadzonej przez Fundację w poniedziałkowe (14.03) popołudnie zorganizowano pikietę antyaborcyjną. Na płycie lubaczowskiego Rynku pojawiły się m.in. duże banery głoszące hasła przeciw aborcji i ukazujące martwe płody ludzkie. Dodatkowo z magnetofonu można było usłyszeć opowieści świadków dokonywania aborcji. W manifestacji udział wzięli młodzi ludzie z Lubaczowa i Oleszyc.

Fot. foskal.pl
Fot. fosa.pl

Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka pikieta w naszym mieście. W sierpniu 2015 roku, na skwerze obok Starostwa Powiatowego w Lubaczowie pojawiła się wystawa antyaborcyjna zorganizowana również przez Fundację Pro – prawo do życia. Zdjęcia na niej eksponowane wzbudziły sporo emocji i nagatywnych opinii wśród mieszkańców

elubaczow.com, kaj, foska.pl

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here