Nie ignoruj uszczerbku na zdrowiu! Uniknij zaniżonego odszkodowania z OC

0

Rzetelnie zgromadzona dokumentacja medyczna potwierdzająca powstały uszczerbek na zdrowiu to klucz do sukcesu w każdej sprawie o odszkodowanie i zadośćuczynienie. W gestii  poszkodowanego leży udowodnienie, że dane obrażenia ciała mają związek ze zdarzeniem drogowym, w którym brali udział. Zwlekanie z rozpoczęciem leczenia działa na niekorzyść każdej osoby roszczącej.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Zaraz po wypadku udaj się do lekarza!

Często poszkodowany doznaje tzw. szoku powypadkowego i nie odczuwa powstałych na skutek zdarzenia obrażeń ciała. Niestety z czasem doznany uszczerbek na zdrowiu zaczyna nam doskwierać, pojawiają się bóle, mrowienia i zawroty głowy. Należy podkreślić, że każdy poszkodowany biorący udział w wypadku nie powinien bagatelizować pierwszych chwil po zdarzeniu. Nie bójmy się wzywać na miejsce kolizji karetki pogotowia. Tylko lekarz może fachowo ocenić stan naszego zdrowia i pokierować na odpowiednie badania. Konsultacje ze specjalistą mają istotny wpływ nie tylk na nasze dalsze funkcjonowanie, to także bardzo ważny element w zabezpieczeniu dochodzonych roszczeń odszkodowawczych. „Poszkodowani w wypadkach często zapominają, że od rzetelnie zgromadzonej dokumentacji medycznej zależeć będzie wysokość otrzymanych przez nich roszczeń odszkodowawczych. Czas działa na ich niekorzyść, im później udadzą się do lekarza, tym ciężej będzie udowodnić, że przyczyną dolegliwości było zdarzenie drogowe. Udokumentowanie i wykrycie w porę zaistniałego uszczerbku na zdrowiu to najlepszy dowód w każdej sprawie odszkodowawczej.” – mówił Tomasz Brusiło, prezes AIF Kancelaria.

Nie odbieraj sobie szansy na wysokie odszkodowanie

Środki uzyskiwane w ramach odszkodowania są należne każdemu poszkodowanemu. Nie warto dawać możliwości ubezpieczycielowi na kwestionowanie naszych dolegliwości bólowych. Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe chcąc ograniczyć koszty ponoszone na wypłatę roszczenia będzie próbować poddać wątpliwości związek pomiędzy urazami, a wypadkiem. To najprostszy i najskuteczniejszy sposób na obniżenie odszkodowania. Nie skazujmy się na porażkę. „W przypadku odszkodowania z OC sprawcy Towarzystwo Ubezpieczeniowe określa wysokość wypłacanego roszczenia na podstawie zgromadzonej dokumentacji medycznej poszkodowanego i opinii powołanej komisji lekarskiej. W przypadku NNW wysokość wypłacanego odszkodowania za każdy procent uszczerbku na zdrowiu jest określana w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia” – mówił radca prawny Rafał Ptak, Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy.

Zaniżone odszkodowanie, a możliwości odwołania od decyzji

Każda osoba poszkodowana, która nie zgadza się z wysokością przyznanego odszkodowania może odwołać się od decyzji Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Poszkodowany wnioskując o ponowne rozpatrzenie sprawy nie ma nic do stracenia, może jedynie zyskać. W przypadku polisy NNW warto sprawdzić, czy uzyskana kwota jest spójna z OWU. W tym dokumencie zawsze jest określona kwota przyznawana poszkodowanemu za 1% uszczerbku na zdrowiu. W sytuacji dochodzenia roszczeń z polisy OC mamy większe możliwości negowania wysokości uzyskanego odszkodowania.  Składając odwołanie należy wykazać się wiedzą prawną i umiejętnościami negocjacyjnymi. Jeśli nie posiadamy takowych skorzystajmy z pomocy profesjonalnego pełnomocnika prawnego lub kancelarii odszkodowawczej.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here