Spełnia marzenia – Michał Kurek zadebiutował na „małym ekranie”

0

W minionym tygodniu oglądając w TVP 2 serial „Na sygnale” dostrzec można było Michała Kurka, absolwenta Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie.

Fot. Kadr z serialu "Na sygnale".
Fot. Kadr z serialu „Na sygnale”.

– Teatr jest czymś magicznym, a aktorzy są wyjątkowymi ludźmi. Chciałbym móc kiedyś do nich dołączyć – mówił nam w 2013 roku Michał Kurek. Teraz chłopak spełnia swoje marzenia. Obecnie swój warsztat kształci na studiach we wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoly Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Obok występowania na deskach teatralnych Michał próbuje swoich sił na „małym ekranie”. W minionym tygodniu odbyła się telewizyjna premiera nowego, 86 odcinka serialu „Na sygnale”. Gościnnie zagrał w nim lubaczowianin wcielając się w postać Karola. Dla Michała był to debiut w telewizji.

O Michale Kurku pisaliśmy już wielokrotnie. Powodem tego były zdobyte przez niego prestiżowe wyróżnienia i nagrody. W Lubaczowie w świat teatru i aktorstwa Michała wprowadzała Grażyna Bielec – instruktor Miejskiego Domu Kultury. Pod jej czujnym okiem chłopak przygotowywał się do licznych konkursów. Zdobywając III nagrodę w 58. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w kategorii młodzieży szkolnej miał możliwość wystąpić na deskach Teatru Polskiego. Na scenie obok młodych adeptów żywego słowa pojawiła się wybitna aktorka i reżyserka, jedna z najlepszych odtwórczyń ról Beckettowskich oraz mistrzyni słowa – Irena Jun. Ponadto w ostatnim czasie Michał Kurek zdobył „Złotą Szpilę”, czyli Nagrodę Główną XV Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego, II nagrodę w Finale 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Ostrołęce, II nagrodę w ENGLISH – SPEAKING PESTIVAL OF HUMOUR – przeglądzie kabaretów anglojęzycznych w Żyrardowie, I nagrodę w kategorii teatrów jednego aktora dla monodramu SŁYSZYCIE? w eliminacjach 59. OKR, II nagrodę i nagrodę publiczności w III Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim im. I.B. Singera w Biłgoraju.

W 2013 roku Michał był Stypendystą Programu Stypendialnego organizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji i Bank Spółdzielczy w Lubaczowie.

Odciek z udziałem Michała Kurka można obejrzeć n stronie serialu nasygnale.tvp.pl.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here