Kilometry przemyśleń – rusza Ekstremalna Droga Krzyżowa

3

Przejdą 48 km w skupieniu i zadumie, pokonując swoje słabości, jednocześnie rozważając Misterium Drogi Krzyżowej – tak zapowiada się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Piesza, nocna wędrówka z Tomaszowa Lubelskiego do Lubaczowa odbędzie się pod nazwą „Fioletowa – św. Faustyny” i ruszy 18 marca.

Fot. facebook.com/TL.EDK
Fot. facebook.com/TL.EDK

W naszym regionie Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w Tomaszowie Lubelskim Mszą Świętą o godz. 19:30. Po niej, około godz. 21:00 pielgrzymi ruszą w drogę, by chociaż w ułamku doświadczyć ciężaru, który czuł Jezus podczas Swojej Drogi. W tym roku to także szczególna forma duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. EDK nie jest pielgrzymką, nie ma przewodnika, każdy idzie swoim tempem, indywidualnie decyduje o postojach i zakończeniu marszu. Trasa EDK będzie biegła przez Tomaszów Lubelski, Rabinówkę, Narol, Łówczę, Chotylub, Załuże, a zakończy się w lubaczowskiej Konkatedrze.

Zapisy odbywają się tylko drogą internetową (http://rejony.edk.org.pl/pub/edk/QA4POKE24kiq/zapisy/formularz?r=100&_locale=pl). Organizatorzy osobom, które zgłoszą swój udział do 11 marca, zapewniają opaskę odblaskową, mapę i opis trasy, rozważania Drogi Krzyżowej oraz pamiątkowy gadżet (koszt zestawu – 10 zł). Jeśli ktoś nie zapisze się za pośrednictwem strony internetowej może również wyruszyć w EDK. Musi wtedy sam wydrukować sobie mapę, opis trasy i rozważania oraz zaopatrzyć się w odblask. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w EDK pod opieką rodziców albo za ich zgodą.

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku. Idea akcji narodziła się w trakcie spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości, a jej twórcą jest ksiądz Jacek Stryczek, Prezes Stowarzyszenia Wiosna.

Więcej o EDK można znaleźć na www.edk.org.pl.

AH, elubaczow.com


3 komentarze

  1. Zacofanie? Nie bardzo rozumiem. Jeśli ktoś mocno wierzy i chce w ten sposób wyrazić tą wiarę to o jakim „zacofaniu” mówimy ? Każdy z Nas ma wolną wolę i wybiera sam , co i jak ma robić. A tym samym w co wierzyć. Tak więc proponuję powstrzymać się od osadzania innych, bo można się bardzo pomylić.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here