Marszałek inwestuje miliony w Uzdrowisko Horyniec

0

Tylko w tym roku samorząd województwa podkarpackiego, który jest właścicielem Uzdrowiska w Horyńcu-Zdroju , przeznaczy na inwestycje w placówce prawie 5 mln zł. Pieniądze pochodzić będą m.in. Regionalnego Programu Operacyjnego.

Fot. Tomasz Mielnik, arch.
Fot. Tomasz Mielnik, arch.

Samorząd Województwa Podkarpackiego jest właścicielem horynieckiego uzdrowiska od lutego 2014 roku. Przejmując nieodpłatnie placówkę od Skarbu Państwa marszałek podkarpacki Władysław Ortyl zapowiadał ogromne wsparcie inwestycyjne dla obiektu. Teraz te zapowiedzi są realizowane – tylko w tym roku na inwestycje przeznaczonych zostanie około 4,8 mln zł.

– Ok. 2,3 mln zł przeznaczonych zostanie na kompleksową modernizację i przebudowę obiektów sanatoryjnych, natomiast pozostałe pieniądze na zakup sprzętu i urządzeń rehabilitacyjnych związanych z planowanym poszerzeniem katalogu świadczonych usług leczniczych – informuje rzecznik marszałka woj. podkarpackiego Tomasz Leyko.

Uzdrowisko zatrudnia 110 pracowników. W związku z planowanymi inwestycjami, których efektem będzie m.in. powiększenie bazy pobytowej i uruchomienie dodatkowych kierunków rehabilitacyjnych, spółka planuje w najbliższym czasie zwiększyć zatrudnienie. W ubiegłym roku w uzdrowisku leczyło się prawie 5 tys. pacjentów.

Uzdrowisko w Horyńcu-Zdroju świadczy usługi lecznicze związane z wykorzystaniem m.in. borowiny i wody siarczkowo-siarkowodorowej. Spółka zajmuje się też leczeniem chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej „Horynianka”.

elubaczow.com, PAP, podkarpackie.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here