W Narolu rozmawiali o planie rewitalizacji miejscowości

2

W Urzędzie Miasta i Gminy w Narolu odbyło się spotkanie miejscowych samorządowców, przedsiębiorców i mieszkańców z Lucjanem Kuźniarem, członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego. Tematem przewodnim były plany rewitalizacji gminy w najbliższych latach.

Fot. narol.pl
Fot. Robert Pinkowicz, narol.pl

Rozpoczynając spotkanie burmistrz Narola Stanisław Woś przedstawił zamierzenia i kierunki działań samorządu na najbliższe lata, ujęte w kompleksowym planie rewitalizacji. Nakreślił także zamiary dotyczące aplikowania o dofinansowanie, które gmina podjąć w pierwszej kolejności w naborach ogłaszanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Lucjan Kuźniar przedstawił z kolei plany inwestycyjne samorządu województwa podkarpackiego dotyczące powiatu lubaczowskiego, w tym przebudowy drogi wojewódzkiej 865 (Jarosław – Bełżec) w latach 2017-2018. Potwierdził również zapowiadaną już wcześniej inwestycję niezwykle ważną dla mieszkańców Narola. Chodzi o obwodnicę miejscowości, której realizację województwo podkarpackie planuje rozpocząć w 2017 roku.

Przybyłym na spotkanie przedsiębiorcom przedstawiono także możliwości ubiegania się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dla których województwo podkarpackie jest instytucją zarządzającą. Po części informacyjnej rozpoczęła się dyskusja, w której poruszane były tematy głównie gospodarcze dotyczące naszego terenu.

elubaczow.com, NCI, narol.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here