Chcesz uzyskać wysokie odszkodowanie po wypadku drogowym? Pamiętaj o rzetelnej dokumentacji

0

Wystarczy chwila nieuwagi i wypadek komunikacyjny gotowy. Codzienny pośpiech to główna przyczyna drobnych kolizji drogowych i stłuczek. Niestety codziennie na polskich drogach dochodzi do poważny wypadków, które niosą za sobą wiele negatywnych skutków dla zdrowia poszkodowanych. Świadomość odszkodowawcza wśród osób odnoszących obrażenia jest nadal zbyt niska. Należy bezwzględnie podkreślić, że wysokie odszkodowanie z OC sprawcy to szansa na szybszy powrót do zdrowia. Jak uzyskać najwyższe roszczenie odszkodowawcze?

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Udokumentuj poniesioną krzywdę i uzyskaj wysokie odszkodowanie z OC sprawcy

Poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych mogą dochodzić wielu roszczeń odszkodowawczych m. in. zwrotu kosztów rehabilitacji, leczenia, zadośćuczynienia za poniesioną krzywdę, renty. Rodziny, które na skutek wypadku straciły bliskiego mogą uzyskać zadośćuczynienie za swoje cierpienie, zwrot kosztów pogrzebu, a w wielu przypadkach nawet rentę. Kwestią kluczową , gdy uzyskujemy odszkodowanie z OC sprawcy jest zawsze rzetelne udowodnienie zaistniałej szkody poprzez odpowiednią dokumentację. Każdy poszkodowany od samego początku leczenia powinien gromadzić rachunki i faktury, które określają koszty poniesione na dojazdy do placówek medycznych, zakup leków i konsultacje u lekarzy specjalistów. Jak jednak udokumentować roszczenie za straty psychiczne? „Wielu poszkodowanych ma problem z prowadzeniem negocjacji z Towarzystwem Ubezpieczeniowym w zakresie poniesionych strat psychicznych i fizycznych. Wykazanie, że wypadek miał wpływ na pogorszenie sytuacji życiowej nie jest zadaniem łatwym. Należy podkreślić, że wypłata zadośćuczynienia za ból i cierpienie ma formę uznaniową. Od siły naszych argumentów zależeć będzie wypłata odszkodowania. Nie posiadając odpowiedniej wiedzy prawnej i umiejętności negocjacyjnych nie warto narażać się na drastyczny obniżenie wypłaconego odszkodowania” – mówił Tomasz Brusiło, prezes AIF Kancelaria.

Wielkość obrażeń, uciążliwość i wpływ na życie poszkodowanego to kwestie, które odgrywają kluczową rolę w wypłacie roszczenia. Każdy poszkodowany decydujący się na samodzielnie dochodzenia odszkodowania powinien o tym pamiętać i skupić się w składanej dokumentacji na trzech powyższych kwestiach.

Wypadek śmiertelny, jakie odszkodowanie z OC sprawcy dostanie rodzina zmarłego?

Żadne pieniądze nie są w stanie wynagrodzić nam straty bliskiego. „Należy jednak pamiętać, że rodzina zmarłego ma prawo do dochodzenia świadczeń odszkodowawczych z OC sprawcy wypadku. Poszkodowani mogą dochodzić zadośćuczynienia za ból i cierpienie, zwrotu kosztów pogrzebu, a nawet renty. Zadośćuczynienie za śmierć ma postać całkowicie uznaniową. Jak pokazuje praktyka najbliżsi zmarłego mogą dochodzić od kilkunastu do kilkuset tysięcy złotych” mówił radca prawny Rafał Ptak, Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy. Oszacowanie straty jaką ponoszą bliscy wymaga wnikliwej analizy. Warto podkreślić, że wypłacone zadośćuczynienie ma na celu nie tylko zrekompensowanie straty bliskiego, ale też pogorszonej sytuacji życiowej.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here