Obchody Światowego Dnia Chorego w Lubaczowie

0

Z okazji Światowego Dnia Chorego w czwartek (11.02) w lubaczowskiej konkatedrze odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji chorych i wszystkich opiekujących się nimi. Liturgii przewodniczył bp Mariusz Leszczyński.

Fot. radiozamosc.pl
Fot. radiozamosc.pl

W swojej homilii w czasie mszy świętej za chorych bp Mariusz Leszczyński nawiązał do pytania Chrystusa: „Za kogo ludzie mnie mają?”. Pasterz podkreślił, że nie jest to pytanie łatwe, a odpowiedzi na nie każdy z nas musi szukać głęboko w swoim sercu:

Posłuchaj materiału Katolickiego Radia Zamość.

Pasterz diecezji zauważył, że zarówno niesienie krzyża swojego, jak i drugiego człowieka, wymaga nieustannego, codziennego zapierania się siebie, ale przynosi niezwykłe owoce:

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Chorego odbyły się pod hasłem: „Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja: Zróbcie wszystko, cokolwiek Wam powie”. Dzień ten był tradycyjnie okazją do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji, podjęcia czynnych działań w kierunku chorych, cierpiących i samotnych. W trakcie obchodów odbyło się również spotkanie integracyjne dzieci i młodzieży ze Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej i innych placówek. W jego trakcie mieszkańcy poszczególnych zakładów, zaprezentowali przygotowane specjalnie na ten dzień programy artystyczne.

Uroczystości w Lubaczowie odbyły się pod patronatem Starosty Powiatu Lubaczowskiego Józefa Michalika i ks. Dziekana Dekanatu Lubaczowskiego Andrzeja Stopyry oraz dzięki zaangażowaniu pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie.

Organizację obchodów wsparli: Państwo Jolanta i Leonard Sochań – Firma DOMUS, Pani Elżbieta Klimczak – Piekarnia „Gutek-Lutek”, Panowie Wiesław Pawlarczyk i Zygmunt Wnęk – Firma „AUTO-TEST”, Pan Andrzej Furgała – Ośrodek Szkolenia Kierowców „Formuła”, Państwo Marta i Leopold Zaborniak – Firma „Poladex”, Pani Irena Wojtuch – Licencjonowane Biuro Rachunkowe Certus, Pan Zdzisław Cioch – Prezes Miejskiej Spółdzielni Samopomoc Chłopska.

elubaczow.com, radiozamosc.pl, lubaczow.powiat.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here