Podkarpackie: 9 osób z wirusem AH1N1

0

Do Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie trafiło 9 osób zarażonych wirusem tzw. świńskiej grypy. Pacjenci do szpitala trafili 29 stycznia.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Jak poinformował szpital, 7 osób zostało już wypisanych do domu w pełni zdrowych. Natomiast dwie osoby są nadal hospitalizowane z objawami zapalenia płuc. Wszystkich chorych umieszczono w izolatkach. Została również przeprowadzona dezynfekcja oddziałów kardiologicznych oraz zastosowane wzmożone środki higieny osobistej przez personel medyczny tych oddziałów. Dodatkowo, od pacjentów, wobec których mogłaby zachodzić jakakolwiek obawa o nosicielstwo wirusa, został pobrany materiał do dalszych badań. Szpital w tej sprawie ściśle współpracuje z rzeszowskim sanepidem.

Na Podkarpaciu z każdym dniem przybywa chorych na grypę. Jak poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego, w pierwszych trzech tygodniach stycznia zachorowało 3 384 osoby, z czego świńską grypę potwierdzono już u 19 pacjentów. W porównaniu z ub. r. to prawie 350 osób więcej.

elubaczow.com, kaj, rzeszow-news.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here