Gmina Lubaczów: Rozpocznij ferie z turystyką aktywną w Kresowej Osadzie

0

W połowie lutego na Podkarpaciu rozpoczną się ferie zimowe. Doskonałą propozycję na ich aktywną inaugurację przygotowuje gmina Lubaczów i Marszałek Województwa Podkarpackiego. W Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej w dniach 13-14 lutego odbędzie kolejna edycja imprezy promującej zimowe formy turystyki aktywnej z cyklu „Alaska daleko …. Podkarpackie tuż, tuż”.

Fot. P. Nowak, arch.
Fot. P. Nowak, arch.

W programie dwudniowej imprezy m.in. ”Wieczór pod gwiazdami i planetami”, w trakcie którego prezentacja multimedialna – diaporama nocnego nieba oraz obserwacja nocnego nieba przez teleskopy. Zaplanowano również koncert na instrumentach pasterskich, mini turniej łucznictwa tradycyjnego, czy też przejażdżki konne dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie gier i zabaw terenowych: geocaching, rajd nordic walking, turniej drużynowy Bumber Ball. Pracownicy Nadleśnictwa Lubaczów przeprowadzą konkursy leśne: rozpoznawanie tropów zwierząt, gatunków drzew, rywalizacja drwali. Tradycyjnie będzie także gotowanie w plenerze, watra oraz wiele innych atrakcji.

Tegoroczne imprezy mają pokazać iż warunki pogodowe nie wpływają na możliwość aktywnego i ciekawego spędzania czasu wolnego w naszym regionie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here