Lubaczów szuka inwestorów, w ofercie m.in. Park Przemysłowy

7

W 2015 roku priorytetowym zadaniem władz Lubaczowa było stworzenie odpowiednich warunków dla inwestorów. W związku z tym miasto uzbroiło tereny przy ul. Technicznej. W 2016 roku samorząd stawia sobie nowy cel – wypromowanie tego obszaru i znalezienie przedsiębiorców chcących ulokować u nas swój kapitał.

Fot. lubaczow.pl
Fot. lubaczow.pl

Lubaczów wraz z gminą wiejską i samorządami po stronie ukraińskiej przystąpili do realizacji wspólnego projektu „Rozwój przedsiębiorczości poprzez udostępnienie terenów inwestycyjnych miasta Lubaczowa i gminy Lubaczów oraz rekultywację terenów zdegradowanych powiatu jaworowskiego i miasta Nowy Rozdół na Ukrainie”. Głównym zamierzeniem działań było stworzenie warunków rozwoju przedsiębiorczości na obszarach pogranicza polsko-ukraińskiego oraz pozyskiwanie inwestorów. W ramach zadań w Lubaczowie – mieście, które jest liderem projektu – kompleksowo przygotowano tereny przy ul. Technicznej (ZOBACZ FILM). Działki zostały uzbrojone i wyposażone w infrastrukturę, która niezbędna jest do prowadzenia działalności gospodarczej. Teraz miasto czyni kroki mające na celu wypromowanie swoich inwestycji, w taki sposób, by zwrócić uwagę inwestorów na Park Przemysłowy Lubaczów.

Stworzono więc system zachęt, na które składają się zwolnienie z podatku dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy i konkurencyjna cena zakupu gruntu. Ponadto w grudniu samorząd gościł grupę dziennikarzy, którzy zostali zapoznani z działaniami prowadzonymi przy ul. Technicznej. Lubaczów był także organizatorem konferencji gospodarczej pt. „Nowe perspektywy i formy współpracy w ramach przygranicznej polsko-ukraińskiej sieci parków przemysłowych”, która odbyła się 15 grudnia w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Komedy. Podczas spotkania specjaliści, lokalni przedsiębiorcy i zaproszeni goście dyskutowali o relacjach gospodarczych Polski i Ukrainy, funkcjonowania stref przemysłowych i parków technologicznych, programów transgranicznych na lata 2014-2020 i możliwości finansowania przedsięwzięć gospodarczych z RPO. Po wygłoszeniu referatów odbyła się dyskusja panelowa dotycząca perspektyw rozwoju gospodarczego gminy i miasta Lubaczów oraz Nowego Rozdiłu i Rejonu Jaworowskiego. Zwieńczeniem konferencji było podpisanie deklaracji o utworzeniu sieci parków przemysłowych na pograniczu polsko-ukraińskim. Wydarzenie odbiło się echem nie tylko w lokalnych, ale także w branżowych mediach.

Obecnie urzędnicy lubaczowskiego magistratu pracują nad opracowaniem folderu przedstawiającego walory, potencjał i tereny inwestycyjne Lubaczowa, a także ukazującego system zachęt i otwartość samorządu na inwestorów. Intensywne działania ukierunkowane na pozyskanie inwestorów oraz wsparcie lokalnych przedsiębiorców realizuje także gmina Lubaczów. Są to zarówno projekty inwestycyjne przeprowadzone w okolicy przejścia granicznego Budomierz – Hruszew (przygotowanie terenu oraz zaplecza pod działalność handlowo-usługową), jak i inicjatywy promocyjno-reklamowe, dzięki którym właściciele firm będą mogli bezpłatnie wypromować się w sieci.

Więcej informacji można uzyskać w:

Biurze Promocji i Informacji UM w Lubaczowie:
tel. 16.632.80.10 wew. 42
e-mail: promocja@um.lubaczow.pl

lub

Punkcie Obsługi Przedsiębiorców Gminy Lubaczów
Lubaczów, ul. Kościuszki 5
Tel.: 16 632 18 80, e–mail: pop@lubaczow.com.pl

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

7 komentarze

  1. Przepraszam bardzo, ale jak oni chcą ściągnąć do Lubaczowa inwestorów. Drogi dojazdowe do A4 (Jarosław i Korczowa) i do krajowej 17 (Hrebenne i Bełżec) na większości odcinków są wąskie i poniszczone linia kolejowa tak samo, tory chyba ostatni raz były remontowane jeszcze przed wojną, średnia prędkość pociągów to 50 km/h, a za Horyńcem jeszcze mniej. Najbliższe przejście w Budomierzu obsługuje tylko osobówki i autobusy. Infrastruktura to podstawa. Jeżeli powstaną porządne drogi i zostanie wyremontowana linia kolejowa wtedy taki park ma sens. Na dzień dzisiejszy park okaże się wielką klapą.

  2. Widze, że gdybyś ty rządził, to byś po prostu lagę położył, bo nic się nie da zrobić. Więc doceń, że innym się chce. Maruderów to ci u nas dostatek, kolejny się ujawnił, fachowiec od transportu hehe. Co za ludzie, co by się nie zrobiło, to do dupy.

  3. no sorry, ale…. co takiego osiagnal burmistrz z PO Krzysztof Szpyt gdy jego partia rzadzila w panstwie, a koledzy w urzedzie marszalkowskim? NiC… 🙁

    nie doprowadzil do remontu, poszerzenia drogi Lubaczow – obwodnica Jaroslaw,
    zero jakiejkolwiek inicjatywy; Linia kolejowa laczaca Lubaczow ze swiatem w stanie gorszym niz przed II wojna swiatowa…. jako przedsiebiorca pytam: z czym do ludzi ?!

    przypomne, ze to jego koledzy i kolezanki z PO zablokowali budowe ViaBaltica, ktora PiS na szczescie jakos stra sie odtworzyc, co nadaje sens jakikolwiek do rozwoju regionu….szkoda slow panie Szpyt, nic Pan nie robisz!

  4. Od dawnych lat powiatem lubaczowskim rządzili ludzie z PSL bo to niby partia chłopów jak próbowano wmawiać ludziom a dużo wcześniej nazywało to się Stronnictwo Ludowe- należała tam większość Rusinów obecnie Ukraińców od wczesnych lat 20 ubiegłego wieku wiec nie ma się czemu dziwić, że tak jest do tej pory.Ukraińcy trzymają się razem tworząc diasporę jedni oficjalnie inni po kryjomu sympatyzując z ze swoimi. Lubaczowszczyzna miała już w swojej historii starostów pochodzenia ukraińskiego a wykazali się szczególnie przede wszystkim zaraz po wojnie w obronie swoich pobratymców przed przesiedleniami do USSR a potem w 1947r na tzw,,zachód,,. Wiele ciekawych a nieznanych polakom dokumentów posiada Archiwum Ukraińskiego Wolnego Uniwersytetu w Monachium gdzie można się zapoznać z dokonaniami ludzi szczycącymi się pochodzeniem spod znaku tryzuba.Są wspomnienia byłych mieszkańców powiatu m.in.ukraińskiego bojownika o wolność i swobodę Ukrainy (polski sąd skazał go na 10 lat za tzw. prace na rzecz w UPA)mieszkającego obecnie we Francji a mającego rodzinę w Nowej Grobli i Bihalach.

  5. Edi… Przepraszam Cię bardzo, ale jaką Ty uczelnię skończyłeś gdzie wykładali historię ruchu chłopskiego? Podaj nazwisko profesora, który Ci tak powiedział, tytuł książki w której to wyczytałeś?
    Interesują mnie tylko konkretne fakty. Skąd Ty to wiesz?
    Pozdrawiam

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here