Księża z Lubaczowa ruszają z kolędą – sprawdź plan wizyty w swojej parafii

5

Księża z obu lubaczowskich parafii rozpoczynają we wtorek (29.12) wizytę duszpasterską. Plan wizyty na najbliższe dni został przedstawiony parafianom podczas świątecznych ogłoszeń parafialnych.

Fot. parafiagaj.pl
Fot. parafiagaj.pl

Kapłani z parafii pw. św. Stanisława BM. odwiedziny wiernych rozpoczną we wtorek od Dąbkowa i Opaki. W kolejnych dniach odwiedzą Dąbrowę oraz część bloków na osiedlu Jagiellonów. W Sylwestra pojawią się na ul. Kościuszki, Walecznych i Żelichówka, a po Nowym Roku także na ul. Technicznej, Myśliwskiej i Kurierów AK. Z kolei księża z parafii pw. św. Karola Boromeusza we wtorek zainaugurują odwiedziny wiernych w Antonikach, by dzień później być na ul. Przemysłowej i Bałajach. W Sylwestra będą w Mokrzycy, a po Nowym Roku na osiedlu Pod Borem i na ul. Szopena.

Na czas wizyty domownicy tradycyjnie przygotowują na stole krzyż, Pismo Święte, świece, wodę święconą i kropidło. Oprócz zaplanowanych wizyt, w wyjątkowych sytuacjach księżą przewidują także odwiedziny na indywidualne zgłoszenie.

Plan wizyty księży z parafii pw. św. Stanisława BM:
29.XII (wtorek), od godz. 9.00 – Dąbków a następnie od godz. 13.00 Opaka,
30.XII (środa), od godz. 9.00 – Dąbrowa , po południu od godz. 15.00 bloki os. Jagiellonów 5, 5a i 9,
31.XII (czwartek), od godz. 9.00 – ul. Kościuszki numery parzyste (4 księży), ul. Walecznych, ul. Żelichówka (1 ksiądz),
2.I (sobota), godz. 9.00 – ul. Kościuszki numery nieparzyste wraz z blokami, ul. Techniczna i Myśliwska oraz ulica Kurierów AK wraz z blokami.
(1 ksiądz – od ul. Technicznej, 1 ksiądz od końca ul. Myśliwskiej, 1 ksiądz od strony kościoła do DPS, 1 ksiądz od ZS w stronę Młodowa, 1 ksiądz bloki, 1 ksiądz ul. Kurierów AK i bloki przy Kurierów AK).
4.I (poniedziałek) – godz. 9.00 – Hurcze, Żuki; od 15.30 –ul. Kochanowskiego, ul. Matejki, ul. Prusa, ul. Słoneczna; ul. Partyzantów,
5.I /(wtorek) – od godz. 15.30 – ul. Wyszyńskiego wraz z blokiem.

Plan wizyty księży z parafii pw. św. Karola Boromeusza:
Od godz. 9:00:
29 XII (wtorek) – Antoniki
30 XII (środa) – Bałaje i cała ul. Przemysłowa
31 XII (czwartek) – Mokrzyca
02.I (sobota) – os. Pod Borem oraz bloki nr 28 i 32 przy ul. Szopena.

elubaczow.com, hp


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

  1. „Kolęda to przede wszystkim wizyta duszpasterska, czas na wspólną modlitwę. Prosimy o przygotowanie krzyża i świec, Pisma św. oraz wody święconej (woda święcona do pobrania z naczynia przy chrzcielnicy). Prosimy o jak najliczniejszą obecność członków rodziny w czasie kolędy. Z góry dziękujemy za każdy gest życzliwości, za każdą złożoną ofiarę z racji wizyty duszpasterskiej. Jest ona wyrazem wdzięczności i uznania za posługę kapłańską księdza w parafii.”

    Dla mnie sprawa jest jasna – gdybym nie była wdzięczna, nie dałabym koperty (zresztą ja i tak nie daję). Temat kopert zawsze można też poruszyć w rozmowie z księdzem – jeśli ktoś ma jakieś ale. A może by tak skupić się na tym, co na początku napisane? Może by tak docenić wartość modlitwy, może porozmawiać z księdzem o zwykłych ludzkich sprawach, problemach, radościach, wątpliwościach? A może ta woda święcona ochroni Twój dom przed jakimś nieszczęściem? Dlaczego tak wielu ludzi słyszy tylko jedno?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here