Udana zbiórka krwi w Horyńcu-Zdroju

0

– Frekwencja przeszła ludzkie pojęcie – mówią członkowie Klubu HDK „Ratownik” – organizatorzy ostatniej, mikołajkowej akcji zbiórki krwi w Horyńcu-Zdroju. Ludzie dobrego serca zebrali się 6 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury, by wspomóc potrzebujących.

Fot. KHDK "Ratownik"
Fot. KHDK „Ratownik”

W minioną niedzielę zarejestrowało się 69 dawców, którzy oddali 25.2 litry krwi. – Wynik niesamowity, jak na tak małą społeczność jaką jest gmina Horyniec-Zdrój. Dziękujemy wszystkim dawcom i gościom, którzy w mikołajki postanowili pomóc potrzebującym – podsumowują organizatorzy. Dodatkowo podczas akcji odbyło się losowanie 5 karnetów na basen ufundowanych przez CRR KRUS w Horyńcu-Zdroju, które trafiły w ręce dawców.

Osoby, które nie mogły na mikołajki oddać krwi będą mogły podzielić się nią w czwartek. W Lubaczowie na zbiórkę zapraszają Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz Klub HDK ”KRWINKA” w Lubaczowie. Akcja organizowana jest ze względu na deficyt krwi w banku krwi. Najcenniejszy dar będzie można oddać w godz. 09:00-12:00 w Miejskim Domy Kultury w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here