Lubaczowianin Henryk Cioch sędzią Trybunału Konstytucyjnego?

1

Urodzony w Lubaczowie, 64-letni prawnik Henryk Cioch, jest jednym z kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na sędziego Trybunału Konstytucyjnego – wynika z oficjalnej informacji opublikowanej na stronie Sejmu.

Fot. henrykcioch.pl
Fot. henrykcioch.pl

Kandydatami PiS do Trybunału oprócz Ciocha, są Julia Przyłębska, Mariusz Muszyński, Lech Morawski i Piotr Pszczółkowski. Oficjalna lista została opublikowana wczoraj (01.12) wieczorem na stronie Sejmu RP. Głosowanie nad kandydaturami na sędziów TK ma się odbyć w Sejmie w środę.

Henryk Cioch urodził się w 1951 roku w Lubaczowie. W 1969 został absolwentem miejscowego Liceum Ogólnokształcącego. W 1973 ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Był także prodziekanem Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. W 2010 roku został powołany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego na członka Narodowej Rady Rozwoju.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku Cioch dostał się do Senatu z okręgu nr 16, obejmującego Lublin. W ostatnich wyborach był kandydatem z poparciem PiS w okręgu nr 18 (Chełm, Włodawa, Krasnystaw). Do Senatu jednak się nie dostał.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here