„Złota Szpila” dla Magdaleny Zarembskiej z Miejskiego Domu Kultury

1

W sobotę wyłoniono laureatów XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego organizowanego przez Centrum Kulturalne w Przemyślu. Nagrodę główną – „Złotą Szpilę” zdobyła Magdalena Zarembska z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.

Fot. Magdalena Zarembska, fb.com
Fot. Magdalena Zarembska, fb.com

Interpretacja tekstu Sylwii Chutnik „Piosenka dziewczyny prowadzonej na widzenie” w wykonaniu Magdaleny Zarembskiej spotkała się z uznaniem jury, dlatego otrzymała statuetkę turnieju, której autorem jest Dariusz Jasiewicz. W tym roku 32 recytacje oceniali Kamil Dobrowolski – aktor Teatru Maska z Rzeszowa, Robert Świdnicki – polonista z Przemyśla, Leszek Kuchniak – artysta rzeźbiarz z Rzeszowa oraz Jacek Marcińczak – muzyk z Przemyśla. Do Lubaczowa z nagrodami wrócili także Laura Bogusławska (I miejsce), Bartłomiej Babula (III miejsce) i Ewa Szpyt (wyróżnienie), którzy rywalizowali w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce wywalczyła Gabriela Ługowska z MDK w Lubaczowie.

Uczestnicy konkursu rywalizowali o „Złotą Szpilę”, ale również o nagrody i wyróżnienia ufundowane przez organizatora i sponsorów. Turniej organizowany co roku przez przemyskie Centrum Kulturalne jest poświęcony satyrze w każdej jej formie, dlatego konkurs obejmuje cztery dziedziny twórczości: kreację słowa (dot. recytacji utworu satyrycznego), muzyczną, literacką i plastyczną. Następstwem tej ostatniej jest wystawa pokonkursowa. Uczestnikami konkursu jest zarówno młodzież, która rozpoczyna na scenie swoją przygodę, ale także doświadczeni twórcy, mający już spory dorobek, stąd podział turnieju na liczne kategorie wiekowe. Wszyscy uczestnicy walczą o zwycięstwo w swoich kategoriach, a ponadto jury poszczególnych konkursów wybiera jeszcze jednego laureata głównej nagrody – „Złotej Szpili”.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here