Mateusz Kubiszyn walczy na Mistrzostwach Świata, a jego podopieczni zadebiutują w Jarosławiu

2

Podczas gdy kickboxer Mateusz Kubiszyn z Lubaczowa rywalizuje na Mistrzostwach Świata w Dublinie, jego podopieczni przygotowują się do zawodów Pucharu Polski w formule low-kick, które odbędą się w najbliższy weekend w Jarosławiu. Będzie to ringowy debiut młodych zawodników z klubu Kickboxing Game Over Lubaczów.

fot. MAteusz Kubiszyn wygrywa swoją pierwszą walkę na Mistrzostwach Świata w Dublinie.
fot. Mateusz Kubiszyn wygrywa swoją pierwszą walkę na Mistrzostwach Świata w Dublinie.

Zwycięską walką (2:1) z Azamatem Tuyamashevem z Kazachstanu rozpoczął Mistrzostwa Świata lubaczowski kickboxer Mateusz Kubiszyn. Zawodnik Kadry Narodowej Full Contact na turnieju w Dublinie rywalizuje w kat. -86 kg. To pierwszy krok lubaczowianina do upragnionego złota, ale droga do pełni sukcesu jest jeszcze daleka, bo na zawodach tej rangi liczy się utrzymanie siły i koncentracji do ostatniego gongu.

Podczas gdy utytułowany już Kubiszyn walczy o najwyższe cele, jego podopieczni z klubu Kickboxing Game Over Lubaczów, czynią ostatnie przygotowania do weekendowych zawodów Pucharu Polski, które odbędą się w Jarosławiu. Będzie to pierwszy poważny sprawdzian młodych zawodników na takim szczeblu rywalizacji. Pod nieobecność Mateusza, na zawodach w formule low kick, grupą sportowców opiekować się będzie drugi klubowy trener Tobiasz Kubiszyn i sekundant Andrzej Huk.

Klub Kickboxing Game Over Lubaczów na zawodach w Jarosławiu reprezentować będą juniorzy: Jan Ważny – junior młodszy (- 67 kg), Maciek Ważny – junior młodszy (- 63.5 kg) i Przemysław Zygarlicki – junior starszy (- 63.5 kg ) oraz seniorzy: Tobiasz Kubiszyn (- 81 kg) i Krystian Rawski (- 81 kg).

Wyjazd na zawody jak i udział zawodników lubaczowskiego klubu został sfinansowany przez Bank Spółdzielczy w Lubaczowie. Trenerzy zachęcają do wyjazdu do Jarosławia także kibiców, których doping szczególnie przyda się debiutującym zawodnikom.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here