W krainie opery, operetki i musicalu z MDK w Lubaczowie

0

W sobotę (21.11) Miejski Dom Kultury w Lubaczowie obchodził 12. rocznicę nadania imienia Aleksandra Sas Bandrowskiego. Z tej okazji odbył się koncert „W krainie opery, operetki i musicalu”.

Fot. Robert Kryla, wLubaczowie.pl
Fot. Robert Kryla, wLubaczowie.pl

– Rocznica to jest bardzo ważne wydarzenie, szczególnie dla naszego Miejskiego Domu Kultury, który w 2003 roku miał okazję przyjąć zaszczytne miano światowej sławy tenora – Aleksandra Sas Bandrowskiego – mówił podczas uroczystości Andrzej Kindrat – dyrektor MDK w Lubaczowie. Pokrótce przedstawił on życiorys patrona instytucji, po czym głos zabrał Krzysztof Szpyt – burmistrz Lubaczowa, który dziękując za dotychczasową działalność docenił pracę pracowników MDK i złożył im życzenia jak największej satysfakcji z pracy.

Po oficjalnych przemówieniach na scenie wystąpili Sabina Olbrich (sopran), Rafał Majzner (tenor) i Igor Maryshkin (baryton), a na fortepianie muzykom akompaniowała Katarzyna Rzeszutek – pianistka i kameralistka. W krainę opery, operetki i musicalu wprowadzała widzów Małgorzata Jeruzal. Przedstawiony przez artystów program został zbudowany z najpiękniejszych arii operowych i fragmentów musicalowych, a także pieśni neapolitańskich. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć m.in. fragmenty musicalu „My Fair Lady”, opery „Don Juan” Wolfganga Amadeusa Mozarta, lament Federica z II aktu opery „Arlezjanka” Francesca Cilei czy Non ti scordar di me (Nie zapomnij mnie) Ernesto de Curtisa.

Wydarzenie tradycyjnie zgromadziło w sali widowiskowej komplet publiczności.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here