Biegacze z Lubaczowa zdominowali II Krakowski Bieg Niepodległości

2

Biegacze z Lubaczowa zdominowali II Krakowski Bieg Niepodległości, który odbył się w niedzielę (08.11). Grupa reprezentująca Akademię Sportu w Lubaczowie zdobyła m.in. tytuły Najlepszej i Najzdrowszej Firmy.

Oprócz nagród zespołowych, zawodnicy uzyskali także bardzo dobre wyniki indywidualne, zajmując m.in. drugie i trzecie miejsce w kategorii „Open”. Na mecie z czasem 36 minut i 48 sekund zameldował się Mateusz Rawski, minutę i 40 sekund później przybiegł Stanisław Ważny.

Szesnaste miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Dawid Maszlanka (00:42:31), a 22 był Kamil Kawalerski (00:43:14) – obaj w kategorii do lat 18 byli najlepsi i uzyskali odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. W grupie mężczyzn w wieku 50-59 zwyciężył Janusz Kornaga, który był niemal o półtorej minuty minuty szybszy od drugiego zawodnika w swojej kategorii.

Bardzo dobrze zaprezentowały się również lubaczowskie biegaczki, które w dwóch kategoriach zajmowały podium medalowe – na drugim miejscu z czasem 00:59:52 znalazła się Janina Rawska, a Beata Ferenc w kat. 40-49 zajęła trzecie miejsce przebiegając trasę 10 kilometrów w 53 minuty i 41 sekund.

Lubaczowianie okazali się również „Najlepszą” oraz „Najzdrowszą” grupą uczestniczącą w zawodach.

Więcej zdjęć w galerii autorstwa Agnieszki Ryby.

Szczegółowe wyniki na stronie pomiar-czasu.pl.

Biegacze składają podziękowania dla władz miasta za wsparcie wyjazdu do Krakowa i teraz jako grupa „Biegomania Lubaczów” przygotowują się do kolejnych zawodów.