Jacek Hugo-Bader w MBP w Lubaczowie – relacja i zdjęcia

0

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie zaprosił znanego dziennikarza, reportażystę – Jacka Hugo-Badera, który w miniony wtorek (10.11) gościł w Lubaczowie.

fot. Tomasz Michalski
fot. Tomasz Michalski

Spotkanie prowadziła Maria Magoń – członkini Dyskusyjnego Klubu Książki. Pytała gościa o jego pracę, ale także o podróże, bo dziennikarz przejechał na rowerze Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny i Tybet, a kajakiem przepłynął jezioro Bajkał. Jacek Hugo-Bader niewiele mówił o swoich książkach, zachęcał do ich przeczytania. Skupił się głównie na swoim zawodzie. Opowiadał o tym, że jadąc do innego kraju warto zaplanować sobie przygotowanie dwóch tematów, bo nie zawsze wszystko może iść według planu. Tłumaczył także jak prowadzić wywiad i pisać reportaże.

Jacek Hugo-Bader jest jednym z najbardziej cenionych w Polsce reporterów zajmujących się krajami byłego ZSRR. W 2012 roku za pokaz Dzienniki Kołymskie został uhonorowany nagrodą „Czwarty Żywioł”, przyznawaną głosami publiczności 9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie. Dwukrotnie otrzymał nagrodę Grand Press (1999 i 2003). W 2010 roku za książkę „Biała gorączka” dostał Bursztynowego Motyla. W 2003 roku dziennikarz nominowany był do Nagrody Literackiej Nike za „W rajskiej dolinie wśród zielska”.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here