We wtorek w MBP w Lubaczowie spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem

0

Jest jednym z najbardziej cenionych w Polsce reporterów zajmujących się krajami byłego ZSRR. Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny i Tybet przejechał na rowerze. Kajakiem przepłynął jezioro Bajkał. We wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie gościć będzie Jacek Hugo-Bader.

Jacek Hugo-Bader, fot. Adam Kliczek, zatrzymujeczas.pl
fot. Adam Kliczek, zatrzymujeczas.pl

Jacek Hugo-Bader od 1990 roku jest dziennikarzem Gazety Wyborczej. W Polsce jest jednym z najbardziej cenionych reporterów zajmującym się krajami byłego ZSRR. Dwukrotnie otrzymał nagrodę Grand Press (1999 i 2003). W 2010 roku za książkę „Biała gorączka” dostał Bursztynowego Motyla. Ponadto pozycja ta była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. W 2003 roku dziennikarz nominowany był do Nagrody Literackiej Nike za „W rajskiej dolinie wśród zielska”.

W 2012 roku Jacek Hugo-Bader za pokaz Dzienniki Kołymskie został uhonorowany nagrodą „Czwarty Żywioł”, przyznawaną głosami publiczności 9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie.

Spotkanie z dziennikarzem reportażystą odbędzie się we wtorek o godz. 17:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here