Piłka nożna: Juniorzy MOS Pogoń-Sokół Lubaczów wicemistrzem jesieni

2

Juniorzy Miejskiego Ośrodka Sportu w Lubaczowie po rundzie jesiennej plasują się na drugiej pozycji w II Lidze Podkarpackiej! W tegorocznych rozgrywkach młodzi lubaczowianie mogą pochwalić się drugą formacją ofensywną i bardzo dobrą defensywą.

Fot. facebook.com/juniorzylubaczow
Fot. facebook.com/juniorzylubaczow

Do nowego sezonu juniorzy MOS przystąpili z przebudowanym zespołem, na ławce trenerskiej zasiadł Władysław Pisarz, a wiek juniora skończyli: Jakub Kwiatkowski, Kamil Zaborniak, Mateusz Młodziński, Mateusz Madej, Marcin Łeski. Kadra w nowym sezonie została zasilona przez zawodników z młodszych sekcji drużyny, do zespołu dołączyli: Dawid Młodziński, Bartłomiej Maziarz, Joachim Tworko, Mariusz Janczura, Radosław Szawłoga, Michał Szularz, Artur Łakomy, Patryk Szczudło, Patryk Tobuch oraz zawodnik z Młodowa – Bartosz Tabaczek.

W tegorocznych rozgrywkach Juniorzy MOS Pogoń-Sokół Lubaczów mogą pochwalić się drugą formacją ofensywną w lidze z 40 trafieniami na koncie – daje to średnio 3,33 gola na mecz. Ponad połowa zdobytych bramek to zasługa duetu Bartłomiej Maziarz – Patryk Dawidowicz, pierwszy z nich zaliczył 15 trafień, drugi ma ich na koncie 6. Swój wkład w dobre wyniki zespołu mieli również inni podopieczni Miejskiego Ośrodka Sportu – Artur Łakomy trafiał do bramki rywali pięciokrotnie, Bartosz Bryk i Damian Cisek cztery razy, Maciej Meder dwukrotnie, a Piotr Parciak, Joachim Tworko, Mateusz Gelmuda i Tomasz Ważny strzelili po jednej bramce. Defensywa plasuje się na 5 miejscu pośród rywali w II Lidze Podkarpackiej z 19 straconymi bramkami.

Zawodnicy z Lubaczowa w 12 meczach zdobyli 28 punktów, wygrywając 9-krotnie (5 razy u siebie, 4 na wyjeździe), raz remisowali na własnym boisku i doznali dwóch porażek w roli gości. Najwyższą wygraną lubaczowianie zanotowali w swoim pierwszym spotkaniu przeciwko drużynie LKS Sanoczanka Święte, aż 8:0, natomiast najwyższa porażka miała miejsce w Boguchwale przeciwko tamtejszemu Izolatorowi, a zarazem liderowi tabeli – 6:2. Na półmetku rozgrywek, po 12 kolejkach Juniorzy MOS Pogoń- Sokół Lubaczów zajmują 2 miejsce w lidze tracąc do liderującego ZKS Izolator Boguchwała 5 punktów.

Lubaczowianie mają ogromne szanse na awans do I Ligi Wojewódzkiej (dwa pierwsze miejsca premiowane awansem, przyp. red.). Drugie miejsce jest znakomitą pozycją na półmetku rozgrywek, upragniony awans wydaje się być w zasięgu naszej drużyny czego podopiecznym Władysława Pisarza serdecznie życzymy!

Źródło: lubaczow.pl


2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here