Spalone samochody i dewastacja komisariatu – zemsta na policjantach?

18

Spalone dwa samochody osobowe, uszkodzone drzwi wejściowe do budynku komisariatu policji oraz dewastacja mienia publicznego w kilku innych miejscach – to bilans nocnych zdarzeń, które miały miejsce na terenie Oleszyc. Wiele wskazuje na to, że czyny mogły być próbą zemsty na policjantach.

fot. Nieoficjalnie mówi się, że spalone auta należą do policjantów.
Nieoficjalnie mówi się, że spalone auta należą do policjantów, fot. zlubaczowa.pl.

W nocy z poniedziałku (02.11) na wtorek dyżurny lubaczowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenia o zdarzeniach, które miały miejsce na terenie gminy Oleszyce. Doszło między innymi do spalenia dwóch samochodów osobowych, uszkodzenia drzwi wejściowych do budynku komisariatu policji, zdemolowania drzwi sklepowych oraz zdewastowania pojazdu i budki telefonicznej. Policjanci nie wykluczają, że za wszystkie te czyny odpowiedzialny jest jeden sprawca.

Nieoficjalnie mówi się, że właścicielami spalonych samochodów są funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie. Oficer prasowy KPP asp. Marian Sochań oficjalnie jednak nie potwierdza tych informacji i dodaje, że funkcjonariusze jak w każdej tego typu sprawie prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawcy lub sprawców tych czynów.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

18 komentarze

 1. „… że funkcjonariusze jak w każdej tego typu sprawie prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawcy lub sprawców tych czynów”

  Nie wydaje mi się że jak by zostały spalone samochody zwykłego Kowalskiego to by była obława na pół powiatu.

 2. Nic dziwnego skoro policja stoi na miejscu nie przeznaczonym do zatrzymywania i cwaniakuja ze skończy się szybka jazda na ograniczeniu do 90 a się jedzie 70 haha co a jak co ale w hz 1 Policjant zasługuje na szacunek i jest to A.N i serdeczne przeprosiny pozdrawiam. kks. pali woda badz abw czyt asp b.w spotkamy się w sądzie tym razem my będziemy osądzać

 3. Mienie jest mieniem , niezależnie czy przypadkowego Kowalskiego czy policjanta …
  Prawilniaczki lubaczowskie piszą ” Prawidło gość zrobił ” , ciekawe jak by się czuli gdyby ktoś spalił ich osobówki na , które zbierali rok za granicą.
  Trzeba być kompletnym idiotą by cieszyć się z krzywdy innego …

 4. Dlaczego kierujecie się cały czas tezą, że policjant to mu się „należy”. Policjant, fryzjer, mechanik czy hydraulik to człowiek – który ma prawo czuć się spokojnie i bezpiecznie w miejscu w którym mieszka. Współczuje tylko tym, którzy myślą, że im się należało. Ciekawe czy jak ktoś by wam zarysował auto nie wzywalibyście policji i szukali winnego. W takiej sytuacji nie wiem, czy szukalibyście winy u siebie, że może sobie czymś zasłużyliście!!! Żal mi ludzi którzy tworzą takie przyzwolenie społeczne! A potem narzekają, że źle się w Polsce dzieje! Zacznijcie od siebie! Nikt nie zasługuje na to, żeby spalić mu jakieś dobro na które musiał sam zapracować!

 5. Zastanawiające jest, dlaczego to zrobił? Co musieli mu owi funkcjonariusze zrobić, że do takich czynów doszło?!!!!.Jaki miał zamiar forsując drzwi komisariatu? chciał ich pobić? To jakaś grubsza afera w moim przekonaniu i trzeba by było przyjrzeć się tym funkcjonariuszom bliżej i ich spraw które prowadzili.

 6. Źle mnie zrozumiałeś xyx , chodzi o to,że nie robi się takich rzeczy ot tak sobie dla kawału,za dużo tu zdarzeń dotyczących policjantów. Chodzi o to, co mu lub im zrobili ci policjanci ( bo mniemam,że coś zrobili) skoro do takich wydarzeń doszło. Przecież nie próbuje się wtargnięcia na komisariat wywarzając czy wyłamując drzwi? Po co? Co trzeba zrobić drugiej osobie ,żeby ta była do tego stopnia wku…na na policjantów i ich mienie. Nie popieram i nie szukam wytłumaczenia takiego zachowania, bo go nie ma. A co im zrobili to nie wiem a ty jak znasz przyczynę to uchyl rąbka tajemnicy 😉

 7. Głupota twierdzić że się należało- może ” Ty ” jako sprzedawca źle obsłużysz klienta, lub spartolisz jakąś inna robotę i co należy Ci się spalenie dobytku??? Ludzie niedługo będą się mordować i ktoś napisze należało mu się bo zajechał mi drogę ciągnikiem czy coś w ten deseń:/

 8. A jeśli w sposób wzorowy wykonali swoje obowiązki i na przykład złapali kierującego po pijaku, który stracił prawko teraz na 3 lata i to dla niego wystarczający powód do zemsty. Prawne postępowanie policjantów może być powodem, a wszyscy że niemal na jego szkodę popełnili przestępstwo. Może policja prowadziła postępowanie i został skazany za znęcanie. Policja nie jest do lubienia , bo nie zajmuje się rozdawaniem lizaków, tylko stosuje sankcje dla łamiących prawo i od tego jest !!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here