Prace Janusza Szpyta w rzeszowskiej galerii sztuki „TO TU”

0

W  działającej od lutego br. w Rzeszowie galerii sztuki „TO TU” założonej przez Stowarzyszenie Promocji Kultury i Sztuki „Pogranicze” można oglądać prace lubaczowskiego artysty malarza – Janusza Szpyta. Wystawa czynna będzie do 5 listopada.

Janusz Szpyt, fot. Piotr Karnas
Grzegorz Szpyt, fot. Piotr Karnas

Prace Janusza Szpyta odzwierciedlają rzeczywistość dokumentując ludzki los. Artysta ze swobodą posługuje się formą i kolorem, po mistrzowsku operuje  światłem. Malarz studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Jerzego Dudy-Gracza, a następnie na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni prof. Włodzimierza Buczka. Artysta eksponuje swoje prace na zbiorowych i indywidualnych wystawach w kraju i za granicą.

W galerii sztuki „TO TU” w Rzeszowie wystawiane są dzieła uznanych artystów i młodych utalentowanych osób. Wernisaże odbywają się co miesiąc. Prezentowane jest m.in. malarstwo, grafika, rzeźba. Sala wystawowa galerii sztuki „TO TU” mieszcząca się przy ul. Baldachówka 7w Rzeszowie, dla zwiedzających otwarta jest w od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-18:00, a w soboty od 10:00 do 15:00.

elubaczow.com, AH


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here