PKP Intercity z Horyńca-Zdroju i Lubaczowa bezpośrednio do Rzeszowa, Krakowa i Wrocławia

14

PKP Intercity zapowiedziało właśnie nowy rozkład jazdy na sezon 2015/2016, który ma zacząć obowiązywać w grudniu br. Znalazło się w nim dwa składy IC Antares, które bezpośrednio połączą Horyniec-Zdrój i Lubaczów z Rzeszowem, Krakowem i Wrocławiem.

fot. intercity.pl
fot. intercity.pl

PKP Intercity poinformowała właśnie o nowym rozkładzie jazdy, który ma zacząć obowiązywać w połowie grudnia br. Spółka uruchomi dwa pociągi kursujące pomiędzy Rzeszowem i Zamościem, przez Horyniec-Zdrój i Lubaczów. Zamość z Rzeszowem połączą składy IC Antares, a na całej trasie pociąg będzie kursować między Przemyślem a Wrocławiem, z grupą wagonów z Rzeszowa przez Lubaczów do Zamościa. Pociąg będzie zatrzymywał się w Horyńcu-Zdroju i Lubaczowie, a to oznacza, że z obu tych stacji pasażerowie dojadą bezpośrednio do Rzeszowa, Krakowa i Wrocławia.

– Składy kursować pod kategorią InterCity, co oznacza, że zaoferują pasażerom wysoki komfort podróży w przystępnej cenie. Do dyspozycji podróżnych będą m. in. gniazdka elektryczne, wygodne fotele, a pojazdy będą klimatyzowane oraz przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach – informuje Biuro Prasowe PKP Intercity.

Szczegółowy rozkład jazdy i dokładne ceny biletów mają zostać zaprezentowane wkrótce, ale jak zapewnia PKP Intercity, ceny mają być porównywalne do ekonomicznych TLK. Na pewno będą obowiązywać także ulgi ustawowe.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

14 komentarze

  1. Kolejny szynobus co się nie zatrzymuje na stacjach między Lubaczowem a Jarosławiem , ciekawe jak ludzie z pominietych stacji mają dojechac na studia. Trzeba ze swojej miejscowosci ( na kórej sie szynobus nie zatrzymuje )jechac na Lubaczów , aby dojechac do Rzeszowa…Bez sensu….

  2. Trzeba się cieszyć, że będzie jakieś nowe połączenie, bo coraz z tym gorzej, np. z Lubaczowa do Przemyśla nie ma żadnego bezpośredniego autobusu, a kiedyś jeździły nawet przez Wielkie Oczy nie tylko przez Jarosław. Chciałem parę lat temu dojechać na 9.00 do Zamościa i się nie dało, dopiero koło 11 był z Lubaczowa autobus. Na zachód jest w miarę dobra komunikacja, w innych kierunkach beznadziejnie.

  3. Nareszcie znaleziono odpowiedni sposób by raz na zawsze rozwiązać problem szynobusu. Dla tych którzy nie potrafią samodzielnie myśleć – na początek przez kilka miesięcy pojeździ inter, a jak zniknie szynobus to zaraz zniknie inter, tłumacząc to nierentownością, i szlak trafił wielką bezsensowną kampanię kilku promujących siebie samych ludzików.

  4. Wy to Polacy jesteście banda debili, inaczej nie nazwę tego…tylko narzekać. Daliby wam pociąg pod blok to za drogo. SKoro wam nie pasuje, jeżdzijcie na stopa, pkSami i dalej narzekajcie na wszystko. Nie dziwie sie, ze inne kraje tak o was mówią….
    W Polsce to by sie przydała dyktatura jak w Rosji albo w krajach Arabskich. Polak nie moze zyc w wolnym kraju tlyko zapierdzielac. Taka juz natura tego niby „inteligentnego” ale głupiego kraju.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here