Podkarpacka Platforma Obywatelska oficjalnie ruszyła z kampanią

0

Polska Przyszłości. Dla Podkarpacia. Pod takim hasłem Platforma Obywatelska w niedzielę (04.10) oficjalnie rozpoczęła kampanię wyborczą przed wyborami parlamentarnymi na Podkarpaciu . W obu podkarpackich okręgach wyborczych o mandaty posłów powalczy 50 osób, wśród nich kandydaci z powiatu lubaczowskiego – Waldemar Zadworny (poz. 10) i Wioleta Strojna (poz. 20).

fot. Patrycja Mazur, rzeszow-news.pl
fot. Patrycja Mazur, rzeszow-news.pl

Liderem listy w okręgu w okręgu przemysko-krośnieńskim jest Marek Rząsa, który podkreślał, że mimo sondaży które nie dają Platformie Obywatelskiej nadziei na wygraną w zbliżających się wyborach, kandydaci partii nie zamierzają odpuścić i będą walczyć o każdy głos. Platforma stawia na bezpośredni kontakt z wyborcami i zapowiada odwiedziny w każdym zakątku regionu.

W swoim niecodziennym wystąpieniu poseł Marek Rząsa przywołał finał Ligi Mistrzów z 2005 roku w piłce nożnej, gdy angielski Liverpool spotkał się z włoskim AC Milan.

– Jerzy Dudek, Steven Gerarrd, Xabi Alonso i pozostali gracze Liverpoolu schodzą do szatni po pierwszej połowie, przegrywają 0:3. W tym samym czasie w szatni ich przeciwnika AC Milan zawodnicy już szykują się do zwycięstwa. Zakładają podkoszulki z napisem „Mistrz” i szykują się do wielkiego triumfu po swoim zwycięstwie. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, że te koszulki nigdy nie ujrzą swojego światła dziennego. Dlaczego? Ponieważ w szatni Liverpoolu w czasie tej przerwy nikt nie spuścił głowy. Wszyscy powiedzieli: Walczymy, wychodzimy na drugą połowę z wielką wolą walki – mówił poseł Rząsa.

Liverpool wygrał finał Ligi Mistrzów. Najpierw doprowadził do remisu 3:3, a o zwycięstwie zdecydował rzuty karne, które lepiej wykonywali gracze angielskiej drużyny. Marek Rząsa uważa, że Platforma Obywatelska obecnie jest w takiej sytuacji, jak 10 lat temu Liverpool w przerwie meczu.

– Dzisiaj, tutaj z Rzeszowa, ze stolicy jednego z najpiękniejszych regionów Polski, jednej z najnowocześniejszych stolic regionalnych mówimy głośno: Walczymy o Podkarpacie, walczymy o Polskę – dodał.

Kandydaci PO rozpoczęli także jazdę specjalnym wyborczym busem po Podkarpaciu, a niebawem mają pojawić się w powiecie lubaczowskim.

Pełna lista kandydatów Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 22 – TUTAJ.

elubaczow.com, rzeszow-news.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here