Wojewódzki finał XXII akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2015” w Horyńcu-Zdroju

0

W ramach programu „Czyste środowisko – najlepsze Uzdrowisko” w Horyńcu-Zdroju zorganizowano wojewódzki finał XXII akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2015”.

fot. podkarpackie.pl
fot. podkarpackie.pl

Wydarzenie poprzedził konkurs literacki oraz plastyczny o tematyce związanej z ochroną środowiska, segregacją odpadów i możliwością wykorzystania surowców wtórnych. Był on skierowany do uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego. Uroczystego wręczenia nagród i podsumowania akcji dokonała Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, która w swoim wystąpieniu podkreśliła potrzebę i zalety dbania o przyrodę i środowisko naturalne.

– Miło jest patrzeć na czysty, zadbany chodnik podczas drogi do szkoły, spacerować po niezaśmieconym lesie. Dlatego tak ważna jest akcja „Sprzątanie Świata”, która uczy odpowiedzialności za otaczający nas świat, pobudza do działania w ramach ekologii, tworzy zdrową rywalizację w słusznej sprawie i jest pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia – mówiła wicemarszałek Kurowska.

Laureaci najlepszych prac konkursowych oraz ich opiekunowie odebrali nagrody i dyplomy. Padający deszcz nieco pokrzyżował plany organizatorów. Zamiast planowanego wspólnego sprzątania terenu wokół zalewu w Horyńcu-Zdroju młodzież z miejscowej szkoły podstawowej i gimnazjalnej wzięła udział w dodatkowych konkursach proekologicznych.

Organizatorem wydarzenia był Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wójt Gminy Horyniec-Zdrój, Nadleśnictwo Lubaczów wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych w Przemyślu i Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

elubaczow.com, kaj, podkarpackie.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here