„Jedynka” nabrała nowych kolorów

2

Ściany stołówki szkolnej i części korytarza w Szkole Podstawowej nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie nabrały nowych barw. Remont był możliwy dzięki zwycięstwie w konkursie Dulux Let’s Colour.

fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

To dzięki uczniom i mieszkańcom Lubaczowa szkoła zgromadziła 176 głosów i znalazła się w gronie zwycięzców. „Jedynka” otrzymała 180 litrów farb marki Dulux oraz wsparcie techniczne przy realizacji projektu. Firma zapewniła też projekt barwnych wzorów. Wśród zwycięzców konkursu obok Lubaczowa, znalazły się również placówki z Rypina, Kłobucka i Polic.

Inicjatywą Dulux jest głównie zmienienie szarych przestrzeni w bardziej barwne, tak by zachęcały do wspólnego odmieniania rzeczywistości, a pomóc w tym ma kolor. Akcja ma międzynarodowy charakter – do tej pory organizatorzy malowali m.in. w Anglii, Francji, Brazylii, Turcji, Indiach i RPA, od 2011 roku odświeżają wnętrza także w Polsce.

Placówka nie poprzestała tylko na tej akcji i już zgłosiła swój akces w programie „Wzorowa łazienka”, rywalizując z innymi o remont szkolnej toalety. „Jedynkę” można wesprzeć głosując na stronie wzorowalazienka.pl.

elubaczow.com, AH

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here