Biegali dla uczczenia pamięci Bohaterów Września 1939 poległych na Ziemi Lubaczowskiej

0

173 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich uczestniczyło w XXVI Biegu im. gen. Józefa Kustronia. Impreza od wielu lat jest organizowana dla uczczenia pamięci Bohaterów Września 1939 poległych na Ziemi Lubaczowskiej przez Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia, wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Lubaczowie i Uczniowskim Klubem Sportowym „ZET-ES”.

Bieg zamyka cykl uroczystości zorganizowanych w regionie, a związanych z bitwą pod Oleszycami i wydarzeniami września 1939 roku na ziemi lubaczowskiej. W zawodach biegacze rywalizowali na dystansie 1300 m (szkoły podstawowe) lub 1500 m (gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i kategoria open). Zawodnicy wystartowali z miejsca w pobliżu pomnika gen. Józefa Kustronia, znajdująna trasie Oleszyce – Stary Dzików, a metę przekroczyli pod pomnikiem.

3. Trubas Marcelina – SP. Horyniec – Zdrój
Puchar przechodni w kategorii łącznej dziewcząt i chłopców ufundowany przez Dyrektora Zespołu Szkół w Lubaczowie zdobyła Szkoła Podstawowa w Horyńcu-Zdroju.