Jonny Walker wygrywa w wyścigu Red Bull 111 Megawatt

0

Zawody z cyklu Red Bull 111 Megawatt to niezwykle widowiskowe wyścigi, które zapewniają niezapomniane emocje nie tylko zawodnikom w nich startujących. W ostatnim takim wyścigu triumfował Brytyjczyk Jonny Walker.

Sporty motorowe to wciąż niszowa dyscyplina sportu w naszym kraju. Mimo iż posiadamy kilku naprawdę dobrych zawodników, to jednak większość społeczeństwa nie kojarzy ich sukcesów. Ostatnio, aby wypromować ten sport w kraju nad Wisłą, zostały zorganizowane zawody z cyklu Red Bull 111 Megawatt. Do Polski przybyli najlepsi zawodnicy z całego Świata oraz czołówka reprezentantów Polski. Warto wspomnieć, iż na stracie zameldowało się około 500 uczestników co pokazuje zainteresowanie tymi zawodami.

Wyścig Red Bull 111 Megawatt został zorganizowany na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Według organizatorów teren należący do Grupy Kapitałowej PGE okazał się najbardziej atrakcyjny zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Puste piaszczyste tereny daleko od zabudowań stanowił idealne podłoże pod takiego typu zawody. Również zakłady bukmacher były przyjmowane na te zawody, co pokazuje jak bardzo są one ważne w corocznym kalendarzu sportowym.

Organizatorzy przygotowali dla 500 zawodników trasę o długości 60 kilometrów. Pierwszy linię mety przekroczył Brytyjczyk Jonny Walker, który teren Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów pokonał w godzinę, 41 minut i 6 sekund. Drugie miejsce zajął Szwed Joakim Ljunggren. Na ostatnim stopniu podium uplasował się Graham Jarvis. Najlepszy wśród Polaków okazał się Łukasz Kurowski, który zajął ostatecznie szóste miejsce.

Zawody w Bełchatowie to już przeszłość. Miejmy nadzieję, że co roku cykl Red Bull 111 Megawatt będzie gościł w naszym kraju, a liczba startujących zawodników będzie się cyklicznie zwiększać.