Dom Dziecka w Nowej Grobli może zostać „Liderem Innowacji”

0

„Boisko sportowe dla Domu Dziecka w Nowej Grobli szansą na lepsze jutro jego wychowanków” – to jeden z dziesięciu projektów z regionu, które rywalizują o tytuł „Lidera Innowacji”. Głosowanie w konkursie organizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie trwa do 10 września, a do wygrania jest sprzęt rehabilitacyjny i medyczny dla placówki.

 

Konkurs „Lider Innowacji” skierowany jest do beneficjentów realizujących projekty współfinansowane ze środków „Szwajcarsko–Polskiego Programu Współpracy na lata 2012-2016” w ramach projektu „Poprawa infrastruktury domów pomocy społecznej i/lub placówek opiekuńczo–wychowawczych oraz podnoszenie kwalifikacji personelu w tym również pielęgniarek i pielęgniarzy ww. instytucji”. Jedną z takich inwestycji był projekt zrealizowany przez powiat lubaczowski w Domu Dziecka w Nowej Grobli. W jego ramach wybudowano dwa nowoczesne boiska sportowe – jedno o nawierzchni trawiastej do gry w piłkę nożną, a drugie wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej. Co bardzo ważne, są one dostępne także dla mieszkańców Nowej Grobli i okolic. Dzięki środkom, kwalifikacje poniósł także zatrudniony w placówce personel, który uczestniczył w różnych szkoleniach.

Celem konkursu „Lider Innowacji”, w którym rywalizuje dziesięć inwestycji z regionu, jest uhonorowanie i zaprezentowanie właśnie takich innowacyjnych rozwiązań. W tym celu na stronie rops.rzeszow.pl udostępniono specjalną sondę (poniżej prezentacji placówek). Każdy z nas może oddać pięć głosów. Do placówek, które otrzymają najwięcej głosów trafi sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.

Głosowanie trwa do 10 września.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here