Pielęgniarki i położne z lubaczowskiego szpitala protestują

6

Pielęgniarki i położne ze Szpitala Powiatowego im. dr Rydygiera w Lubaczowie dołączyły do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej w sprawie ich wynagrodzeń i warunków pracy.

fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Pielęgniarki i położne od dawna zwracają uwagę na ich niskie wynagrodzenia i coraz trudniejsze warunki pracy. Alarmują także, że niebawem nie będzie komu zajmować się pacjentami, bo sytuacja jaka jest w środowisku sprawia, że zawodu uczy się mniej młodych ludzi. Do tego, ci którzy uzyskują prawo wykonywania zawodu, często decydują się na emigrację i wyższe wynagrodzenia w innych państwach Unii Europejskiej.

Pielęgniarki domagają się podwyżki w wysokości półtora tysiąca złotych rozłożonej na trzy lata. Obecnie, przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych prowadzą negocjacje z ministerstwem zdrowia, ale na 10 września zapowiadają ogólnopolski protest w Warszawie. Do stolicy ma zjechać kilka tysięcy pielęgniarek i położnych z całego kraju, także przedstawicielki naszego regionu.

elubaczow.com, OZZPiP


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

6 komentarze

  1. Popieram ten protest, bo skoro są pieniądze na wyjazdowe posiedzenia rządu, pomoc Ukraińcom w wysokości 180 mln euro i tysiące innych głupot to dlaczego niższy personel medyczny ma pracować za psie pieniądze? Przecież płacimy składkę zdrowotną i wiele podatków. Gdzie one trafiają? Kolejki do specjalistów w ramach refundacji NFZ – u mają w tym kraju rekordowo długie terminy oczekiwania prawie jak w krajach trzeciego świata. Mam nadzieję, że w końcu coś w nas pęknie i wyjdziemy wszyscy na ulice żeby zrobić porządek z tym wszystkim, bo jeżeli nie to skończymy marnie!!!!!!!!!!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here