7. Festiwal NAROLARTE 2015 im. Pana, Wójta i Plebana na kulturalny koniec wakacji

1

W ostatnim tygodniu sierpnia odbędzie się 7. Festiwal NAROLARTE im. Pana, Wójta i Plebana. Narol, jako kulturalna stolica Roztocza, daje doskonałą okazję, by zakończyć wakacyjny sezon artystyczny na najwyższym poziomie.

MISKIEWICZ_KWADROFONIK_NAROLARTE
Dorota Miśkiewicz & KWADROFONIK

Podczas festiwalu każdego roku prezentują się wybitni artyści z różnych dziedzin – w tym roku będą to wykonawcy zajmujący się muzyką tradycyjną, klasyczną, jazzową i rozrywkową. Koncerty odbywają się budynku odremontowanej dawnej cerkwi na Krupcu – wspaniale zaadoptowanej i wyposażonej na potrzeby Centrum Koncertowo-Wystawienniczego. Nastrojowe wnętrza w połączeniu z grą świateł i dźwiękami muzyki tworzą niezwykle efektowna atmosferę.

Festiwal NAROLARTE odbywa się od 2008 roku i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wydarzenie nawiązuje do tradycji Akademii Narolskiej – pierwszej na ziemiach polskich szkoły artystycznej powołanej ponad 230 lat temu. Jest też odwołaniem się do wielonarodowej kultury dawnej Galicji przy jednoczesnym wskazaniu na trzy źródła tej kultury, którymi są: tradycja dworska, tradycja religijna i tradycja plebejska – wiejska i mieszczańska.

W poprzednich latach na Festiwalu NAROLARTE występowali m.in.: Tomasz Stańko, czy Leszek Możdżer, ale także artyści i zespoły zza granicy. Występy zawsze gromadzą liczne grono publiczności ceniącej sobie występy artystyczne na najwyższym poziomie.

W tym roku Festiwal rozpocznie się we wtorek 25 sierpnia i potrwa cztery dni. W jego trakcie odędą się koncerty Grupy Studnia O, Janusza Olejniczaka, zespołu Opalińska & Whates oraz Doroty Miśkiewicz & Kwadrofonik.

Więcej o festiwalu na stronie: narolarte.pl i facebook.com/narolarte.

narolarteplak2015

elubaczow.com, hp


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here