Wystawa antyaborcyjna budzi emocje w Lubaczowie

30

Na skwerze przy ulicy Mickiewicza w Lubaczowie od wczoraj (03.08) eksponowana jest wystawa antyaborcyjna. W zamyśle organizatorów ma ona na celu ukazanie społeczeństwu prawdy o aborcji. Zdjęcia znajdujące się na banerach budzą wśród mieszkańców mieszane uczucia.

fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Wystawa była już pokazywana w wielu miastach Polski i zazwyczaj budzi emocje. Najczęściej wskazywanym argumentem przeciw takiej ekspozycji jest treść zdjęć, na których widać m.in. martwe płody. Przeciwnicy takich wystaw zwracają uwagę, że są one eksponowane w miejscach publicznych i tym samym skierowane m.in. do dzieci. Część mieszkańców Lubaczowa podziela tę opinię i uważa, że skwer w centrum miasta to nie miejsce na pokazywanie takich zdjęć. Fundacja „Pro – prawo do życia”, która jest organizatorem wystawy powołuje się jednak na opinię psychologa, który wskazuje „brak związku pomiędzy oglądaniem wystawy przez dzieci a rzekomym urazem psychicznym”.

Wystawa antyabrocyjna budzi emocje w LubaczowieWystawa antyaborcyjna dotarła do Lubaczowa i budzi wśród mieszkańców spore emocje.

Wystawa antyaborcyjna budzi emocje w Lubaczowie

Posted by Redakcja Elubaczow on 4 sierpnia 2015

 

Wystawa ma być eksponowana do 24 sierpnia br.

elubaczow.com, mj, prk

30 komentarze

 1. Witam!!!!Skąd oni mają te zdjęcia,przecież w Polsce aborcja jest zakazana(oprócz dwóch przypadków)czy pochodzą z aborcji nielegalnych jak tak to kto je zrobił i dlaczego nie powiadomił!!!!!
  Prymitywne emocje dla prostych ludzi

 2. Nie wiem kto pozwolił na taką wystawę w środku miasta. To miejsce spotkań mieszkańców, spacerów, zakupów czy rekreacji a tu terror w postaci zdjęć. Trzeba mieć coś z głową żeby psuć nastrój ludziom którzy akurat mają ochotę na dobre samopoczucie. Jeżeli była potrzeba na taką wystawę można było wydzielić do tego miejsce gdzie mogliby przyjść sami zainteresowani taką tematyką.

 3. Wystawa zorganizowana przez skinheadów z lubaczowa….. Te zdjęcia są straszne makabryczne aż jedzenie chce się zwracać …. To tylko pierze mózg ludziom i zaburza harmonię. Przytoczę sytuację : matka z dzieckiem wychodzi na spacer a tu takie bilbordy. Nie jestem za aborcją.
  Ps :Lubaczowscy i z okolic członkowie ” Młodzieży Wszechpolskiej ” nie macie w tym mieście czego szukać.
  Tylko :Peace&Love

 4. pepek swiata – powiedź to mojej 6-cio letniej córce, która to zobaczyła. Dziecko boi się iść na rynek.
  Sorry, ale pokazywanie publiczne tego typu zdjęć nie powinno mieć miejsca na przestrzeni publicznej. Można to pokazać dorastającej młodzież w jakiś salkach, a nie na rynku stawiać. Może do kościoła by to wnieśli? Ciekawe jak by na to księżą zareagowali?

 5. Tomek to po co pokazałeś te zdjęcia dzięcku. Zaprowadziłeś sześcio latke aby zobaczyła a potem się bała wyjść z domu ?Gdzie była wtedy Twoja wrarzliwość , troska o córkę? Przecież mogłeś to przewidzieć i ominąć wystawę , no chyba że córka spaceruje sama po Lubaczowie.

 6. Nie wiem kto się na takie wystawy godzi, ale odkąd to stoi nasze dziecko ma koszmary i boi się tamtędy chodzić na spacery i trzeba chyba rozważyć pozwanie osób odpowiedzialnych za wyrażenie zgody na tą wystawę a paragraf na pewno się znajdzie , jestem przeciwny wyrażaniu tego typu opinii publicznie ze względu na dzieci. BARDZO BY MI ZALEŻAŁO ŻEBY TEN KOMENTARZ DOTARŁ DO BEZMYŚLNOŚCI WŁADZ, ŻEBY ZACZĘLI MYŚLEĆ ZANIM NA COŚ SIĘ ZGODZĄ.

  Z NIEPOWAŻANIEM
  MIESZKANIEC KTÓRY OMIJA TO SZEROKIM ŁUKIEM!!!!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here