Kormed zwycięzcą Orlikowej Ligi Piłki Nożnej w Lubaczowie

0

Zespół Kormedu, który w finałowym spotkaniu pokonał Alanów, okazał się zwycięzcą pierwszej edycji Orlikowej Ligi Piłki Nożnej w Lubaczowie.

W ligowej rywalizacji, która rozpoczęła się w czerwcu, uczestniczyło w sumie pięć zespołów. Po rozegraniu rundy zasadniczej w systemie „każdy z każdym”, w minioną sobotę przyszedł czas na rozgrywki finałowe. W rywalizacji uczestniczyło cztery najlepsze zespoły. Już pierwszy mecz pomiędzy drużyną Kormedu i Trapera przyniósł sporo emocji i został rozstrzygnięty dopiero po rzutach karnych – lepsi okazali się zawodnicy Kormedu. W drugim starciu pomiędzy Alanami i Kozak Squad padł wynik 2:1. W pojedynku o trzecie miejsce Traper pokonał drużynę Kozak Squad 7:4. W finałowym spotkaniu Alanowie musieli uznać wyższość drużyny Kormedu, która do swojej kolekcji dołączyła kolejny ligowy puchar.

Na zakończenie ligowych wzmagań przyznano także nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem został Bartłomiej Maziarz (Kormed Lubaczów), a za najlepszego bramkarza uznano Konrada Łakomego (Traper Lubaczów).

W czasie sobotnich rozgrywek, z racji przypadającej 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, został włączony sygnał alarmowy, a zawodnicy przerwali mecz i minutą ciszy uczcili pamięć tamtego wydarzenia.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego zorganizowania i przeprowadzenia rozgrywek.

Więcej zdjęć z turnieju finałowego na profilu MOS w Lubaczowie.